Konkurs je istekao.

Zavarivač

Siemens Mobility d.o.o.

Cerovac, Kragujevac

16.06.2021.

ugovor puno radno vreme

Siemens Mobility d.o.o. Cerovac traži: Zavarivača

Lokacija: Cerovac, Kragujevac

Kompanija Siemens Mobility više od 160 godina zauzima lidersku poziciju na tržištu u oblasti proizvodnje voznih sredstava, inteligentnih saobraćajnih sistema i transportnih rešenja. Zahvaljujući digitalizaciji i inovativnom pristupu, Siemens Mobility omogućava korisnicima širom sveta da svoju infrastrukturu učine inteligentnom, poboljšaju putničko iskustvo i garantuju dostupnost u svakom trenutku.

Danas su osnovne delatnosti kompanije Siemens mobility d.o.o Cerovac proizvodnja i montaža lakih šinskih vozila, proizvodnja različitih komponenti za šinska vozila kao i Inženjering.

Zaduženja:

  • Izvođenje svih zavarivačkih radova
  • Zavarivanje u zaštiti intertnog gasa (ručno SS, CS, Al)
  • Zavarivanje aluminijuma, čelika kao i svih njihovih legura
  • Zavarivanje volframovom elektrodom u zaštiti inertnog gasa
  • Zavarivanje na automatu MIG postupkom
  • Kontrola parametara u toku zavarivanja (prema WPS-u)
  • Izrada radnih proba
  • Kontrola i ispitivanje pre zavarivanja (identitet osnovnog materijala prema konstrukcionoj dokumentaciji, identitet dodatnog naloga prema radnom nalogu)
  • Izvođenje zavarivačkih radova i zavarivanje specijalizovanim postupcima
  • Autokontrola/kontrola svojih radnih operacija
  • Adekvatno korišćenje sredstava za rad
  • Priprema mašine, opreme, alata i provera svih parametara za bezbedan početak rada
  • Čišćenje mašine, opreme, alata i radnog mesta
  • Obavezna upotreba sredstava i opreme lične zaštite
  • Odgovara za čuvanje i praćenje propratne dokumentacije za izradu pozicija, u slučaju odstupanja u sledljivosti dokumentacije o tome obaveštava neposrednog rukovodioca
  • Odgovara za blagovremeno izveštavanje neposrednog rukovodioca o problemima u funkcionisanju resursa u procesu proizvodnje
  • Odgovara za kvalitet svog rada i kvalitet proizvoda koje izrađuje prema utvrđenim standardima kvaliteta kod poslodavca i/ili opšte poznatim standardima kvaliteta za tu vrstu proizvoda/usluga
  • Blagovremeno obaveštavanje neposrednog rukovodioca o zastojima nastalim u procesu proizvodnje

Posebni uslovi:

  • Potrebno iskustvo za zavarivanje čelika i/ili aluminijuma jednim od postupaka MIG, MAG, TIG (131, 135, 141)
  • Prednost imaju kandidati sa radnim iskustvom ili koji poseduju ateste
  • Obezbeđena je dodatna obuka i praktično i teorijsko usavršavanje
    Konkurs je istekao.

    Siemens Mobility d.o.o. Cerovac

    • Cerovac Sobovica bb - Desimirovac, Kragujevac, Srbija
    • PIB: 101578476
    • Matični broj: 17286064

    Direktan link do oglasa