Konkurs je istekao.

Industrijski inženjer

Siemens Mobility d.o.o.

Cerovac, Kragujevac

28.01.2021.

Kompanija Siemens Mobility više od 160 godina zauzima lidersku poziciju na tržištu u oblasti proizvodnje voznih sredstava, inteligentnih saobraćajnih sistema i transportnih rešenja. Zahvaljujući digitalizaciji i inovativnom pristupu, Siemens Mobility omogućava korisnicima širom sveta da svoju infrastrukturu učine inteligentnom, poboljšaju putničko iskustvo i garantuju dostupnost u svakom trenutku.

Danas su osnovne delatnosti kompanije Siemens mobility d.o.o Cerovac proizvodnja i montaža lakih šinskih vozila, proizvodnja različitih komponenti za šinska vozila kao i Inženjering.

Zaduženja:

  • Predlaže tehnološki proces izrade i plan realizacije za svaku poziciju iz projektnog zadatka i usaglašava ga sa rukovodiocem
  • Prima zahteve za tehnološku razradu delova iz projektnog zadatka,
  • Izrađuje tehnološku dokumentaciju sa saradnicima iz odeljenja, shodno svojim kompetencijama.
  • Prati izradu prvog komada-serije i FAI,
  • Saradnja sa kolegama iz ostalih odeljenja: proizvodne tehnologije, konstrukcija alata i opreme i planiranje proizvodnje, logistike, CCM...
  • Učestvovanje u izradi ponuda (kao deo tima pri izradi ponuda sa strane fabrike za vozila tokom projektovanja ponuda)
  • Definisanje Make or Buy i podrška u izvršavanju u saradnji sa Planiranje proizvodnje
  • Kontroliše planskih-stvarni radna vremena i planirannje / izvršenje mera poboljšanja u ovoj oblasti (u saradnji sa drugim odeljenjima)
  • Odobrava i izradjuje uputstvo za izradu delova i sklopova i ugradnju –radnihu uputstava, shodno svojim kompetencijama
  • Planira raspored opreme, radne procese i odgovarajuće smernice za proizvodnju
  • Učestvuje u postavljanju i puštanju u rad opreme, mašina i linija za nove proizvode
  • Obezbeđuje postizanje dogovorenih standarda industrijskog inžinjerstva
  • Sprovodi procesne planove i smernice kao i procedure i razvija srodne procese,metode i/ili alate
  • Pregleda planove proizvodnje, tehničke specifikacije, procesne tokove i druge informacije kako bi metode i aktivnosti u proizvodnji bile jasne
  • Određuje kako da se proizvode delovi ili proizvodi uz maksimalnu efikasnost
  • Predlaže nadredjenom poboljšanja u procesu izrade,
  • Obezbeđuje realizaciju planiranih mera i aktivnost u svom domenu u skladu sa politikom i ciljevima organizacije,
  • Prati funkcionisanje informacionog sistema a naročito interakcije specijalizovanih softvera koji se koriste u  projektovanju, proizvodnji i SAP-a, CATIA i obezbeđuje tačnost podataka koji su u sistemu,
  • Identifikuje i zabeležava KPI koji bi ukazali na efekte poboljšanja procesa i pokrenuli buduće inicijative.

Posebni uslovi:

  • Znanje engleskog jezika / srednji nivo
  • Napredni nivo korišćenja Microsoft Office paketa
  • Iskustvo rada u alatima za projektovanje (Catia, Creo, Autocad...),
  • Poznavanje rada u SAP-u
    Konkurs je istekao.

    Siemens Mobility d.o.o. Cerovac

    • Cerovac Sobovica bb - Desimirovac, Kragujevac, Srbija
    • PIB: 101578476
    • Matični broj: 17286064

    Direktan link do oglasa