Inženjer za energetsku efikasnost, obnovljive izvore energije i projektovanje energetskih objekata

Energy Saving Group d.o.o.

Beograd

30.08.2018.

Energy Saving Group d.o.o. (ESG) je preduzeće za energetsku efikasnost, inženjering i konsalting, osnovano u Republici Srbiji 2004. godine, koje posluje u Srbiji i regionu Zapadnog Balkana, a pretenduje da proširi delatnost i na druga tržišta u Evropi i svetu.

U našem timu se nalaze stručnjaci sa značajnim iskustvom i vrhunskim referencama u pripremi i sprovođenju projekata u sledećim oblastima:

  1. Zakonodavstvo i regulativa u sektoru energetike;
  2. Energetska efikasnost (EE) u zgradarstvu i industriji;
  3. Korišćenje obnovlјivih izvora energije (OIE) – solarna, hidro, geotermalna, energija vetra i biomase;
  4. Primena kogeneracionih postrojenja;
  5. Optimizacija energetskih i industrijskih procesa;
  6. Tarifni sistemi o podsticajne cene za korišćenje OIE,
  7. Podizanje svesti o značaju EE/OIE.

Konsultantske usluge koje ESG pruža obuhvataju podršku u restrukturiranju i liberalizaciji energetskog tržišta, definisanju strategije razvoja energetike, planiranju rada elektroenergetskih sistema, formulisanju energetskih tarifa i politike određivanja cena, uspostavljanju neophodnih pravnih i regulatornih okvira za energetski sektor, izradu relevantnih zakona, uredbi i pravilnika u vezi sa energetskom efikasnošću i obnovljivim izvorima energije, obračunom potrebnih tarifa za podsticaj za proizvođače povlašćenih proizvođača električne energije i toplote, kao i u definisanju drugih podsticajnih mera za korišćenje obnovljivih izvora energije i povećanje energetske efikasnosti. Između ostalih pravnih dokumenata, ESG je pripremio prve nacrte Zakona o energetici i Zakona o efikasnom korišćenju energije, Uredbu o podsticajnim merama i Sporazum o kupovini energije za povlašćene proizvođače električne energije.

ESG pruža lokalnim i međunarodnim investitorima niz usluga u oblasti obnovljivih izvora energije, a segment poslovanja u ovoj oblasti ESG razvija kao posebno polje svoje delatnosti. ESG sada pruža sve potrebne usluge privatnim investitorima u izradi tehničke i ekološke dokumentacije u procesu pribavljanja dozvola za izgradnju energetskih objekata.

Pružanje usluga finansijskim institucijama pri kreditiranju za realizaciju različitih investicionih projekata, posebno onih koji se odnose na obnovljive izvore energije i energetsku efikasnost, predstavlja još jedno važno polje aktivnosti ESG. Ove usluge uvek uključuju pripremu detaljne tehničke, pravne i ekološke provere projekta pre dobijanja kredita, nadzor nad radovima tokom izgradnje i izveštavanje finansijskih institucija pre svake tranše kredita, kao i proveru performansi objekta i njegovog pravnog statusa nakon završetka izgradnje.

ESG ima kapacitete da projektuje instalaciju automatskih upravljačkih sistema, kao i razvoj i realizaciju projekata usmerenih na poboljšanje energetske efikasnosti u industrijskim postrojenjima. Zapravo, razvoj jednog fleksibilnog i efikasnog sistema za minimizaciju i stalnu kontrolu troškova električne energije bio je prvi ESG-projekat u oblasti energetske efikasnosti. Razvijeni sistem pruža potrošaču visoko sofisticiranu tehničku mogućnost za objedinjenje mernih mesta, snimanje istovremenog opterećenja postrojenja, nadzor nad opterećenjem u realnom vremenu, brzu audio i svetlosnu signalizaciju preopterećenja u postrojenjima, automatsko ograničavanje angažovanog opterećenja i kompenzaciju potrošnje reaktivne energije. ESG pretenduje da u budućnosti intenzivno radi na povezivanju IT delatnosti sa energetskim sektorom uključujući i izradu raznih softverskih alata namenjenih projektantima, konsultantima i/ili potrošačima.

 Da bismo obezbedili kontinuirani rast i razvoj kompanije potreban nam je Diplomirani inženjer elektrotehnike, za rad na poziciji:

Mesto zaposlenja: Beograd

OPIS POSLOVA I RADNIH ZADATAKA:

  • Učestvuje u izradi analiza, studija i projektno-tehničke dokumentacije za elektroenergetske objekte, industrijske pogone, zaštitne i upravljačke sisteme;
  • Učestvuje u izradi analiza, studija i projektno-tehničke dokumentacije za projekte energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije;
  • Daje stručne savete iz oblasti energetike, priprema predloge restrukturiranja i razvoja energetskog sektora ili njegovih delova;
  • Vrši analizu, utvrđuje postojeće energetske trendove, pravi prognoze i priprema predloge nastupa na tržištu;
  • Vrši analizu socijalnih uticaja i uticaja na životnu sredinu energetskih objekata;
  • Vrši tehno-ekonomske proračune relevantne za projekte u energetici;
  • Vrši revizije tehničke, ekonomske i ekološke dokumentacije projekata OIE, kao i energetske revizije projekata za povećanje energetske efikasnosti za potrebe finansijskih institucija i/ili investitora;
  • Prati i kontroliše realizaciju projekata.

RADNO ISKUSTVO I POSEBNI USLOVI:

  • Minimalna stručna sprema: visoka stručna sprema VII stepen – diplomirani inženjer elektrotehnike, poželjno smer energetika (ali nije isključiv uslov);
  • Minimalno radno iskustvo: 4 godine radnog iskustva na inženjerskim poslovima iz oblasti energetike i/ili upravljanje energetskim sistemima. Prednost je iskustvo u obavljanju poslova vezanih za OIE, EE, tehno-ekonomske analize i analize uticaja na životnu sredinu;
  • Poželjne licence za projektovanje (ali nije isključiv uslov):
    • 350 - Odgovorni projektant elektroenergetskih instalacija niskog i srednjeg napona;
    • 351 - Odgovorni projektant elektroenergetskih instalacija visokog i srednjeg napona;
    • 352 - Odgovorno projektant upravljanja elektromotornim pogonima – automatika, merenja i regulacija;
    • 381 - Odgovorni projektant za energetsku efikasnost zgrada;
  • Znanje rada na računaru (MS Office, AutoCAD). Prednost imaju kandidati sa iskustvom u programiranju, razvoju i korišćenju IT sistema;
  • Znanje engleskog jezika;
  • Položen vozački ispit B kategorije.

ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVE: 30.08.2018.

Prijave na konkurs poslati elektronskim putem ili na adresu:

Bulevar Mihaila Pupina 10D/III,
11070 Novi Beograd

www.esg.co.rs

Zahvalni smo na Vašem interesovanju. Vaša prijava će biti strogo poverljiva. Samo uži krug kandidata će biti kontaktiran najkasnije do 30.08.2018. godine.

    • Mihizova 22-24, Beograd, Srbija
    • PIB: 103646352
    • Matični broj: 17593633

    Direktan link do oglasa