Koordinator za kvalitet, bezbednost i zdravlje na radu i zaštitu životne sredine

Omya Vencac

Aranđelovac

28.02.2018.

Omya je vodeći globalni proizvođač kalcijum karbonata i distributer specijalnih hemikalija. Posluje širom sveta, sa preko 130 godina iskustva i postojanja. Ima preko 175 svojih pogona u preko 50 zemalja.

U Srbiji, Omya Venčac je vodeći proizvođač industrijskih minerala na bazi kalcijum-karbonata sa visokim stepenom beline i čistoće. Omya Venčac, u proizvodnom pogonu u Aranđelovcu, bavi se mlevenjem industrijskih minerala koje dobija iz sopstvenih rudnika i nudi veliki izbor proizvoda koji se primenjuju u različitim granama industrije, pre svega u industriji boja, plastike, papira, prehrambenoj industriji i građevinarstvu.

Potreban nam je:

Aranđelovac

Opis posla:

  • Aktivno učestvuje u pravljenju planova vezanih za održivi razvoj, prati i kontroliše primenu definisanih mera na svim lokalitetima (proizvodnom pogonu, rudniku i kancelarijama).
  • Ispunjava zadatke vezane za kontrolu, praćenje i održavanje Integrisanog Menadžment Sistema (u daljem tekstu: IMS) uključujući standarde ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001 (u daljem tekstu QSHE).
  • Priprema i koordinira efektivnu primenu regionalne/lokalne dokumentaciju preko IMS-a.
  • Upravlja bazom podataka za upravljanje dokumentima – kreira, revidira, distribuira i arhivira dokumenta IMS-a u saradnji sa vlasnicima procesa.
  • Organizuje sastanke preispitivanja IMS-a od strane rukovodstva, prati odluke i distribuira izveštaje i zapisnike.
  • Prati propise iz oblasti kvaliteta, bezbednosti i zdravlja na radu, životne sredine i interne/ eksterne publikacije u vezi sa IMS-om, prilagođava neopohodne promene u sistemu i kontroliše njihovu efektivnost.
  • Prati metode testiranja i efektivnost laboratorijskih instrumenata brinući se da se metodologija slaže sa centralnom metodologijom testiranja.
  • Upravlja dokumentacijom proizvoda (kreira, revidira, distribuira) u saradnji sa korporativnim menadžmentom.
  • Organizuje/podržava projekte za ispitivanje zadovoljstva kupaca i prati rezultate.
  • Efektivno primenjuje proces korektivnih (uključujući predloge i opservaciju rizika) kako bi se dobilo kontinualno poboljšanje. Motiviše i podstiče zaposlene da komuniciraju sa menadžerom pogona/rudnika/ ostalih službi.
  • Priprema i distribuira godišnji plan internih provera u skladu sa IMS-om. Organizuje i upravlja internim proverama.
  • Prati efektivnost sistema za upravljanje reklamacijama kupaca. Periodično izveštava lokalni menadžment tim o reklamacijama kupaca.
  • Prati proces upravljanja rizicima da bi se obezbedilo konstantno preispitivanje i poboljšanje na svim lokalitetima/procesima.

Uslovi/kvaliteti koje kandidat/kandidatkinja treba da ispunjava/poseduje:

  • Visoka stručna sprema poželjno tehničkog profila.
  • Minimum 2 godina radnog iskustva na sličnim poslovima.
  • Izražena komunikativnost, proaktivnost, preciznost i sistematičnost u obavljanju radnih zadataka.
  • Spremnost na konstantno učenje, lični i profesionalni razvoj.
  • Razvijen timski duh i kooperativnost.
  • Napredno znanje engleskog jezika.
  • Poznavanje rada na računaru (MS Office).
  • Vozačka dozvola B kategorije.

Prednosti:

  • Položen stručni ispit za bezbednost i zdravlje na radu.
  • Obuka za internog proverivaca za ISO 9001, 14001, OHSAS 18001 ili Lead Auditor.
  • Poznavanje HACCP sistema i obuke/iskustvo iz te oblasti.
  • Poznavanje sistema upravljanja bezbednosnim listama proizvoda.

Kandidatima za ovo radno mesto nudimo veoma dinamičan, ali siguran posao, kao i prijatno radno okruženje u kome mogu ostvariti svoje lične i profesionalne ciljeve uz široke mogućnosti za lični razvoj i napredovanje. Odlična prilika za sticanje internacionalnog iskustva.

Napominjemo da će biti kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.

Rok za konkurisanje: 28.02.2018.

    Konkurs je istekao.

    ENAF brand of HRS

    • Obilicev venac 10-12, Beograd, Srbija
    • PIB: 107075333
    • Matični broj: 62480696

    Direktan link do oglasa