Konkurs je istekao.

Majstor svetla

Pozorište Kosztolányi Dezső

Subotica, Trg žrtava fašizma 5.

23.12.2022.

40.000,00 - 60.000,00 RSD (mesečna plata) ugovor puno radno vreme

Opis poslova:

-          dizajnira svetlo za predstave kroz rediteljski i koreografski koncept ostvarujući upečatljiv dizajn u dogovoru sa rediteljem, scenografom i kostimografom

-          organizuje i neposredno rukovodi u grupi za rasvetu i nadzire izradu dodatne svetlosne opreme predstave (lusteri, lampe, svećnjaci i dr.)

-          prati predstavu prema znakovima za promenu svetlosnog efekta koju dobija od scenariste i odgovoran je za sve promene svetla na sceni; - rukuje aparatima za regulaciju svetla

-          organizuje rad na postavljanju svetlosnih efekata predstave vodeći računa da se ne odstupi od usvojenih rešenja;

-           zapisuje urađenu rasvetu predstave i arhivira ga

-          obavlja poslove u uslovima koji podrazumevaju izloženost prašini prilikom obavljanja posla;

-          obavlja poslove koji zahtevaju fizičku izdržljivost

-          obavlja poslove koji podrazumevaju postojanje rizika od nastanka povrede prilikom obavljanja poslova (rad na visini i kretanje ispod obešenih tereta na dizalicama)

-          obavlja poslove u uslovima koji podrazumevaju izloženost struji visokog napona

-          fleksibilno radno vreme

-          kreiranje svog radnog vremena prema potrebama posla (pozorišta)

-          ostali slični poslovi po nalogu direktora, dekoratera – majstora scene ili reditelja

CV čekamo elektronskim putem.

Suočava, šokira, uzbudjuje, čini te radoznalim i zavisnim. To je Pozorište "Kosztolányi Dezső" već 21 godinu. Pozorište se tokom vremena iskristalisalo kao eksperimentalno, tzv. umetničko pozorište grada, prepoznatljivo po osobenom radu i estetici reditelja Andraša Urbana. Trupa broji pet stalnih glumaca. Predstave se igraju na mađarskom jeziku, a od 2007 godine postoji i prevod na srpski. Tokom proteklih godina predstave su izvođene na raznim pozorišnim festivalima, ne samo u regionu i u Evropi,…

Direktan link do oglasa