Konkurs je istekao.

Menadžer nabavke u projektima/ Project Procurement Manager

Siemens Mobility d.o.o.

Kragujevac

04.06.2022.

ugovor puno radno vreme

MENADŽER NABAVKE U PROJEKTIMA

Lokacija: Cerovac, Kragujevac

Kompanija Siemens Mobility više od 160 godina zauzima lidersku poziciju na tržištu u oblasti proizvodnje šinskih vozila. Danas su osnovne delatnosti kompanije Siemens Mobility d.o.o Cerovac proizvodnja proizvodnja aluminijumskih i čeličnih komponenti za šinska vozila, montaža lakih šinskih vozila kao i Inženjering.

Pred nama je još mnogo izazova i interesantnih projekata, a ono što ćete imati prilike da naučite i radite sa nama jedinstveno je za ovaj region jer je Siemens Mobility d.o.o. Cerovac jedina fabrika u Srbiji koja proizvodi kompletna laka šinska vozila.

Siemens Mobility d.o.o. Cerovac važi za kompaniju koja svoj uspeh ostvaruje prvenstveno sposobnošću i veštinama svojih zaposlenih. Stoga se posebna pažnja posvećuje stručnom usavršavanju i razvoju zaposlenih.

ZADUŽENJA:

  • Učestvuje u projektno - prodajnim sastancima kao glavni član projektnog tima koji je zadužen za formiranje grip-a i optimizovanje lokalnih tokova i procesa
  • Uspostavlja pravilan postupak nabavke i kontroliše sve resurse i aktivnosti nabavke u projektu
  • Analizira upite kupaca tokom faza pripreme ponuda / razume funkcionalne potrebe kupca u cilju odobrenja dobavljača
  • Obezbeđuje kalkulacije projektnih rashoda dostavljanjem podataka o troškovima materijala
  • Analizira obim ugovora o snabdevanju, proverava analize rizika i definiše preporuke
  • Analizira planiranje prodaje i operacija u vezi sa startnim / novim projektima, procenjujući i kontrolišući materijalne troškove u celokupnom projektu
  • Vodi strategije nabavke u projektima i osigurava njihovu primenu
  • Vodi pregovore o ugovorima i cenama i / ili podržava kupce specijalizovane za određene materijalne oblasti
  • Razjašnjava interne indikatore za kontrolu projekata i prikuplja relevantne informacije za izradu konačnih izveštaja
  • Sistematski prosleđuje sve relevantne informacije o projektima u vezi sa nabavkom

USLOVI:

  • Visoko obrazovanje, VI ili VII stepen stručne spreme - poželjno tehničkog, ekonomskog usmerenja ili organizacionih nauka
  • Znanje engleskog jezika / napredni nivo
  • Napredni nivo korišćenja Microsoft Office paketa
  • Osnovni nivo rada u SAP-u
  • Osnove upravljanja projektima
  • Poznavanje procesa nabavke

PROJECT PROCUREMENT MANAGER

Responsibilities:

  • Participates in project/sales meetings as project core team member to exert a shaping influence at an early stage and to optimize internal workflows and processes.
  • Establishes proper sourcing and Procurement processes and controls all Procurement resources and activities in the project.
  • Analyzes customer inquiries during bid preparation / opportunity management phases and exactly understands the customer's functional needs in order to include (supplier) innovations.
  • Supports project calculation with reliable material cost data.
  • Analyzes scope of supply and contract agreements, carries out risk analyses and introduces negotiation recommendations.
  • Analyzes sales and operations planning in respect of starting / new projects, assessing and controlling of material costs within the whole project business in order to ensure the involvement of Procurement.
  • Drives Procurement strategies in projects and ensures their implementation.
  • Heads up contractual and price negotiations and/or supports the specialist buyers responsible for particular material fields.
  • Clarifies internal indicators for project controlling and compiling all relevant information to submit qualified reports.
  • Forwards systematically all relevant Procurement related project information.

Your qualifications

  • Bachelor or Masters’ Degree - preferably technical, economic or organizational sciences
  • Knowledge of English - advanced level
  • Knowledge of German will be an advantage
  • Proficient in MS Office (PowerPoint, Word and Excel)
  • Basic knowledge of working in SAP
  • Basics knowledge of project management
  • Knowledge of the procurement process
    Konkurs je istekao.

    Siemens Mobility d.o.o. Cerovac

    • Cerovac Sobovica bb - Desimirovac, Kragujevac, Srbija
    • PIB: 101578476
    • Matični broj: 17286064

    Direktan link do oglasa