Konkurs je istekao.

Referent logistike

Qualis Electronics

Niš, Bulevar Sv. Cara Konstantina 80-86

26.06.2020.

Qualis Electronics d.o.o. Niš je austrijska izvozno orijentirana start up kompanija koja posluje u industriji uslužne proizvodnje elektronskih sklopova (EMS) za širok spektar industrija sa ozbiljnim razvojnim planovima u narednom periodu. Kompanija je u vlasništvu grupacije System Industrije Electronics AG, koja je prisutna u EMS industriji širom sveta duže od 25 godina. U cilju kompletiranja našeg Tima, tražimo kvalifikovanog i visoko motivisanog kandidata/kandidatkinju za poziciju Referent logistike.

Osnovna zaduženja:

  • Priprema dokumentaciju za uvozno carinjenje na osnovu informacija dobijenih od referenta nabavke
  • Priprema dokumentaciju za izvozno carinjenje na osnovu informacije i instrukcija dobijenih od menadžera upravljanja ključnim kupcima
  • Osim carinjenja u redovnom postupku, organizuje postupke, odnosno prevoz i carinjenje kod povraćaja robe, privremenog uvoza ili izvoza, besplatne pošiljke
  • Priprema dokumentaciju za odobrenje postupka aktivnog oplemenjivanja. Nakon odobrenja prati sve uvoze i izvoze po odobrenju i vodi ažurnu evidenciju. Po završetku aktivnog oplemenjivanja po svakom odobrenju stara se o zatvaranju ovog postupka
  • U zavisnosti od pariteta isporuke organizuje najoptimalniji i najpovoljniji transport robe iz uvoza i robe za izvoz
  • Daje instrukcije špediterima za uvozno ili izvozno carinjenje
  • Priprema i kompletira uvoznu dokumentaciju i blagovremena dostavlja sektoru Finansija;
  • Vodi ažurnu evidenciju o svim uvoznim i izvoznim poslovima
  • Obezbeđuje razne potvrde, mišljenja i sagalasnosti u slučajevima kada su neophodni za specifične uvoze, odnosno izvoze koji iziskuju ovu vrstu dokumentacije
  • Održava redovnu komunikaciju sa špediterima i carinskim organima
  • Prati promene Carinskog zakona i pratećih akata koji utiču na uvozno i izvozno carinsko poslovanje
  • Preduzima sve potrebne mere u cilju poštovanja standarda kvaliteta u svom domenu rada
  • Daje instrukcije o načinu pakovanja gotovih proizvoda u zavisnosti od ugovorenih uslova
  • Obavlja i sve ostale poslove po nalogu neposrednog rukovodioca
  • Za svoj rad je odgovoran Rukovodiocu lanca snabdevanja

Neophodni uslovi:

  • IV-VII stepen stručne spreme - ekonomsko-finansijskog usmerenja
  • Najmanje 5 godine radnog iskustva u navedenim poslovima
  • Prethodno iskustvo rada u Pantheon-u biće razmotreni kao prednost
  • Poznavanje carinskih propisa
  • Znanje Microsoft Office-a, napredno znanje Microsoft Excel-a
  • Dobro poznavanje engleskog jezika

Šta nudimo:

  • Mogućnost dugogodišnjeg izazovnog radnog angažovanja uz obezbeđene dodatne obuke u rastućoj izvozno orijentisanoj internacionalnoj kompaniji u EMS industriji
  • Rad u dinamičnom okruženju i dobro organizovanom timu u modernoj kancelariji u Nišu

Ukoliko ispunjavate navedene uslove prijave, zainteresovani ste i motivisani da postanete deo našeg tima, Vaš CV sa motivacionim pismom možete poslati elektronskim putem.

    Ovaj poslodavac odgovara na vaše prijave

    Qualis Electronics d.o.o. je austrijska izvozno orijentisana start up kompanija koja posluje u industriji uslužne proizvodnje elektronskih sklopova (EMS) za širok spektar industrija sa ozbiljnim razvojnim planovima u narednom periodu. Nalazimo se u Nišu, gde smo i osnovani, a deo smo austrijske grupacije F Technologies AG, koja je prisutna u EMS industriji širom sveta duže od 25 godina.

    Direktan link do oglasa