Konkurs je istekao.

Samostalni knjigovođa

ABM elektro d.o.o.

Prokuplje, Dragoljuba Rakića 7a

13.04.2023.

ugovor puno radno vreme 1. smena

ABM Elektro doo je proizvodna, projektantska, izvođačka i trgovačka firma iz oblasti elektroenergetike i elektroinstalacija, osnovana 1992. godine.

U cilju razvoja sektora računovodstva, raspisujemo konkurs za radno mesto: "Samostalni knjigovođa".

Poslovi se obavljaju u sedištu firme u Prokuplju.

Radno vreme je osmočasovno, 5 dana u nedelji, uslovi rada, kao i zarada iznad proseka.

Opis posla:

  • Vođenje finansijskog knjigovodstva – knjiženje i kontrola svih knjigovodstvenih događaja u skladu sa propisima i zakonskom regulativom
  • Praćenje i primena Zakona o računovodstvu, Zakona o radu, Zakona o porezu na dohodak građana, Zakona o porezu na dobit
  • Usaglašavanje stanja – potraživanja i obaveza
  • Priprema, obračun PDV-a i podnošenje PDV prijave
  • Obračuni zarada i bolovanja, kao i refundacija istih
  • Poznavanje obračuna različitih ugovora u vezi sa radnim odnosima i svih naknada sa pripadajućim porezima i doprinosima
  • Popunjavanje i podnošenje obrazaca vezano za zarade, staž i doprinose
  • Poznavanje rada na portalima Paragraf, E-porezi i E – fakture..
  • Komunikacija sa poreskom upravom i usaglašavanje evidencija u cilju nesmetanog rada kompanije
  • Priprema i izrada finansijskih i poreskih izveštaja u skladu sa zakonima (redovni godišnji izveštaji, poreski bilansi)
  • Praćenje i primena računovodstvenih i aktuelnih propisa i zakonskih promena
  • Saradnja sa bankama, poreskim, socijalnim i drugim institucijama
  • Izrada izveštaja za statistiku
  • Izrada ostalih knjigovodstvenih izveštaja u skladu sa potrebama poslovanja

Uslovi:

  • Obrazovanje ekonomskog usmerenja
  • Prednost imaju kandidati koji poseduju sertifikat ovlašćenog računovođe
  • Radno iskustvo na knjigovodstvenim poslovima
  • Poznavanje rada na računaru (MS Office)
  • Poznavanje računovodstvenih programa

Zaposlenima nudimo:

  • Konkurentnu i redovnu zaradu
  • Mogućnost stalnog zaposlenja
  • Kvalitetnu i kreativnu radnu atmosferu
  • Mogućnost stručnog usavršavanja
  • Rad u dinamičnom okruženju
  • Plaćeni putni troškovi iz okolnih gradova

Napomena: Biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.

    ABM Elektro je proizvodna, projektantska, izvođačka i trgovačka firma iz oblasti elektroenergetike i elektroinstalacija, osnovana 1992. godine

    Direktan link do oglasa