Konkurs je istekao.

Saradnik/Saradnica za upravljanje aktivom i pasivom

Sberbank Srbija a.d.

Beograd

29.11.2019.

Vredni ste, ambiciozni i željni znanja iz oblasti finansijskog inženjeringa? Iskoristite svoju šansu i nastavite karijeru u Sberbanci, vodećoj banci u Rusiji i jednoj od najprofitabilnijih finansijskih institucija u svetu.

Pružamo vam priliku da proširite svoje znanje i da zajedno dođemo do odgovora na neka od sledećih pitanja: Šta je inerna banka? Šta je "bank book"? Kako se pravedno i logično formira rezultat svakog segmenta u banci? Na koji način standardi Bazelske regulative po pitanju likvidnosti i kapitala sprečavaju ponavljanje krize u bankama iz 2008. godine?

Prijavite se:

Beograd

Opis posla:

  • Izrada izveštaja u domenu likvidnosti, kapitala i izvora finansiranja
  • Upravljanje i optimizacija likvidnosti, kapitala i izvora finansiranja u svom delokrugu
  • Planiranje nivoa likvidnosti, praćenje ostvarenja i signaliziranje na odstupanja
  • Praćenje transfernih cena i analiziranje rezultata u cilju efikasnog upravljanja sredstvima banke
  • Proračun potencijalnih finansijskih rezultata u ex ante i praćenje ostvarenih rezultata u ex post analizi
  • Održavanje bilansa i pokazatelja banke kako u okviru propisanih regulatornih tako i internih limita
  • Obezbeđenje dodatnih prihoda upravljanjem portfoliom banke  Učestvovanje u upravljanju bankarskom knjigom i invsticionim portfoliom
  • Praćenje ostvarenih rezultata ALM-a i izrada poslovnog plana

Od Vas očekujemo da posedujete sledeće kompetencije/znanja/veštine:

  • Fakultetsko obrazovanje , drustveno – humanisticke i druge nauke
  • Poznavanje finansijske analize
  • Znanje engleskog jezika
  • Rad na računaru – MS Office paket (napredni nivo)
  • Kvalitet/Preciznost
  • Odgovornost
  • Saradnja/Timski rad
  • Prethodno radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima smatra se kao prednost

Ukoliko smatrate da ispunjavate gore navedene uslove i zainteresovani ste da se prijavite za ovu poziciju, molimo vas da popunite Prijavni formular klikom na dugme "Konkurišite" koje se nalazi u dnu ove stranice. Samo i jedino prijave primljene preko Web sajta biće prihvaćene.

Biografije, odnosno prijave koje stignu putem e-maila ili pošte neće biti uzete u obzir.

*Biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.

Rok za konkurisanje: 29.11.2019.

    Konkurs je istekao.

    Naša AIK Banka a.d. Beograd

    Naša AIK Banka je jedna od članica AIK grupe koju uspešno predvodi domaća AIK Banka. Osnovana je početkom 2022. godine preuzimanjem dotadašnje Sberbank Srbija a.d. Beograd od strane AIK grupe. Mi smo moderna, digitalno orijentisana banka, kojoj je zadovoljstvo kljenata u fokusu svake poslovne odluke. Izgradili smo odličnu prodajnu mrežu i lansirali inovativne, moderne, tehnološke proizvode po meri naših korisnika. Veujemo u timski rad, u specifičnost svakog pojedinca, negujemo različitosti, uvažavamo…

    Direktan link do oglasa