Konkurs je istekao.

Šef računovodstva

Balkan Polymers d.o.o.

Beograd

14.12.2018.

BALKAN POLYMERS Beograd je lider u distribuciji petrohemijskih proizvoda na području Jugoistočne Evrope, zbog širenja obima poslovanja raspisuje
konkurs za radno mesto:

Beograd

Opis posla:

  • Rukovodi radom Službe za računovodstveno-finansijske poslove, organizuje i sinhronizuje rad izvršilaca posla u Službi, daje neposredna uputstva za rad i kontroliše rad, osigurava i odgovoran je za zakonito, blagovremeno i u skladu sa pravilima i standardima struke vršenje poslova u Službi;
  • Prati i primenjuje zakonske propise koji se odnose na računovodstveno praćenje poslovanja privrednih subjekata u Republici Srbiji, MSFI/MRS, poreske propise i propise o privrednim društvima;
  • Organizuje i obezbeđuje računovodstveno evidentiranje poslovnih promena u realnom vremenu, obavlja kontrolu unešenih podataka u račonovodstveni sistem, pravovremeno, precizno i kvalitetno, upućuje na eventualne nepravilnosti, i prati njihovo otklanjanje;
  • Radi u timu i prati korporativnu politiku;
  • Prati promene zakonskih regulativa i standarda, ažurno i blagovremeno obezbeđuje ažuriranje neophodnih izmena u računovodstvenom sistemu i knjigovodstvenim evidencijama u saradnji sa programerima;
  • Kontroliše ispravnost i usaglašenost prateće dokumentacije sa eventualnim izmenama u zakonskim i drugim propisima i standardima;
  • Kontroliše i prati rad referenata u računovodstvu, pomaže u edukaciji i usmeravanju radi stvaranja dobre atmosfere u radu, profesionalnog rada i međusobnog uvažavanja a sve u funkciji efikasnijeg rada sektora;
  • Ocenjuje rad zaposlenih u sektoru računovodstva, predlaže njihova unapređenja i eventualne stimulacije/kazne;
  • Kontroliše knjiženja ručnih i automatskih naloga i njihovu usklađenost sa računovodstvenom politikom firme, zakonskim regulativama i standardima;
  • Kontroliše poslovne promene evidentirane u bruto bilansu na dnevnom, mesečnom i godišnjem nivou, uočava i ispravlja eventualne nepravilnosti;
  • Prati stanja i usaglašenost knjigovodstvenih analitičkih evidencija nekretnina, postrojenja i opreme, obračuna amortizacije, zaliha, plasmana, potraživanja i obaveza;
  • Kontroliše obračun PDV, ispravno i blagovremeno podnošenje prijava u poreskom periodu, obračun ostalih poreza i doprinosa. Komunicira sa Poreskom upravom radi usaglašavanja evidencija;
  • Kontroliše obračun i isplate zarada i drugih ličnih primanja zaposlenih i dr.;
  • Dnevno i periodično sastavlja izveštaje za menadžment preduzeća prema utvrđenim procedurama;
  • Kontinuirano sarađuje sa bankama, dužnicima, poveriocima drugim organima i institucijama;
  • Učestvuje u izradi završnog računa, odnosno godišnjih finansijskih izveštaja i odgovara za njegovu tačnost i usklađenost sa zakonskim regulativama i normativima;
  • Učestvuje u svojstvu odgovornog lica u postupcima revizije finansijskih izveštaja, kontrola nadležnih državnih organa i sl.;

Uslovi:

  • Univerzitetsko obrazovanje – ekonomski i sličan fakultet bližeg usmerenja na obrazovanje iz računovodstva i/ili revizije;
  • Tri do pet godina radnog iskustva na poslovima šefa računovodstva sa dobrim poznavanjem računovodstvene prakse;
  • Napredno poznavanje engleskog jezika, kao i poslovno-finansijske terminologije;
  • Dobro poznavanje poreskih i računovodstvenih propisa i standarda;
  • Poznavanje spoljnotrgovinskog poslovanja;
  • Dobro poznavanje rada na računaru (MS Windows, MS Office), iskustvo u radu sa računovodstvenim programima;
  • Poznavanje rada u ERP okruženju i bazama podataka je prednost.

Poželjne osobine koje kandidati treba da poseduju:

  • Izuzetne komunikacijske i analitičke veštine;
  • Odgovornost, sistematičnost, tačnost i ažurnost u radu;
  • Orijentisanost ka timskom radu i ostvarivanju rezultata;
  • Sposobnost izvršavanja zadataka u rokovima;
  • Želja za napredovanjem i uspehom.

 Mi vam nudimo:

  • Dinamičan posao i odlične uslove uz mogućnost napredovanja;
  • Rad u uspešnom timu i konstantnu edukaciju.

Ukoliko smatrate da ste prava osoba za traženo radno mesto, molim Vas da dostavite svoju prijavu i CV sa fotografijom.

Rok za konkurisanje: 14.12.2018.

    • Bulevar Despota Stefana 12, Beograd, Srbija
    • PIB: 100481852
    • Matični broj: 17428403

    Direktan link do oglasa