Konkurs je istekao.

Šef računovodstva

GIR d.o.o.

Kraljevo

03.02.2023.

Kompanija GIR je multidisciplinarna kompanija, čija je srž - delatnost proizvodnja dizajniranog nameštaja vrhunskog kvaliteta. Vodeći je izvoznik nameštaja od masiva drveta. Komadi proizvedeni u GIR fabrici prisutni su širom sveta poslednjih 20 godina, od Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Belgije, Francuske do Australije i Japana. Zapošljava preko 860 ljudi. U Beogradu se nalazi GIR Store, konceptualni maloprodajni i radni prostor koji je dobitnik nagrade za najbolji dizajn u Jugoistočnoj Evropi u kategoriji ‘’Retail’’. Pored delatnosti proizvodnje nameštaja, GIR je takođe aktivan u oblastima informacionih tehnologija, građevine i ugostiteljstva.

Zbog povećanog obima posla potreban nam je kolega/-inica na poziciji:

ŠEF RAČUNOVODSTVA

Opis posla:

  • Rukovođenje računovodstvenim timom
  • Praćenje propisa i zakona iz oblasti računovodstva – knjigovodstva i usklađivanje poslovanja sa zakonom;
  • Kontrola rada celokupne službe;
  • Kontrola ispravnosti dokumentacije za knjiženje (ulazni i izlazni računi);
  • Usaglašavanje stanja sa kupcima i dobavljačima;
  • Izrada završnog računa preduzeća;
  • Obračun PDV-a;
  • Pogonsko knjigovodstvo;
  • Priprema izveštaja za rukovodstvo, klijente i banke;
  • Komunikacija i koordinacija sa Poreskom upravom, APR-om, itd.

Obrazovanje i profesionalne kvalifikacije:

  • Ekspertsko znanje iz oblasti računovodstva
  • Minimum viša ekonomska škola, poželjan fakultet ekonomskog usmerenja
  • Obavezno radno iskustvo na poslovima iz oblasti računovodstva, više od 3 godine
  • Poznavanje domaćih i međunarodnih zakonskih propisa i standarda o finansijsko-knjigovodstvenom poslovanju i o vođenju poslovnih knjiga i knjigovodstvenih dokumenata
  • Poznavanje propisa iz oblasti računovodstva, finansija
  • Poznavanje poreskih propisa
  • Posedovanje potrebnog znanja za izradu finansijskih izveštaja
  • Poznavanje i primena kontnih okvira privrednih društava sa naglaskom na pogonsko knjigovodstvo
  • Tačnost, ažurnost, sistematičnost i odgovornost
  • Vladanje računovodstvenim programima i programima za obradu teksta i za izradu tabelarnih proračuna (napredni MS Excel/Calc Libre Office)
  • Želja i motiv za stalnim učenjem i usavršavanjem

Ukoliko ste se prepoznali u ovom oglasu i smatrate da bi GIR mogao da bude odlično mesto za Vaš dalji profesionalni rast i samoaktualizaciju, sa iščekivanjem očekujemo Vašu prijavu elektronskim putem.

Kontaktiraćemo samo kandidate, koji odgovaraju zahtevima pozicije.

Zahvaljujemo se na interesovanju!

    Konkurs je istekao.

    GIR d.o.o.

    GIR je nastao iz malog porodičnog biznisa, koji je pokretala strast i želja za stvaranjem. Za nešto više od dvadeset i pet godina postao je moderna kompanija koja ima zaokružen proces proizvodnje najkvalitetnijeg nameštaja od drveta, distribuciju, istog, širom sveta, multi-brand prodavnicu, a od skoro i sopstevnu kolekciju nameštaja. Fabrika i matični centar nalaze se u Kraljevu. Preko 800 ljudi radi u proizvodnji, razvoju i plasiranju nameštaja. Tim od preko 50 inženjera radi…

    Direktan link do oglasa