Konkurs je istekao.

Specijalista/kinja za restrukturiranje u segmentu privrede

Sberbank Srbija a.d.

Beograd

02.07.2021.

Sberbank, vodeća finansijska institucija u Rusiji sa tradicijom od preko 170 godina poslovanja i jedna od najprofitabilnijih institucija na svetu, posvećena je stvaranju harmoničnog odnosa sa svojim klijentima, unapređenju njihovih života, ostvarenju njihovih snova i želja i potpunom međusobnom poverenju. Preko 70 miliona klijenata Sberbanke je dokaz da ste na pravom mestu.

Specijalista/Specijalistkinja za restrukturiranje u segmentu privrede

Opis posla:

  • Upravljanje problematičnim i potencijalno problematičnim izloženostima privrednih društava interno klasifikovanih u crvenu i crnu zonu, po rizičnom profilu (corporate, SME i mikro segmenti)
  • Direktna komunikacija sa klijentima, pregovori u cilju rešavanja problema i/ili restrukturiranja obaveza
  • Izrada strategije Banke prema pojedinačnim klijentima sa uočenim problemima u otplati, tj. Interno klasifikovanim u crvenu ili crnu zonu
  • Analiza poslovanja, finansijskih pokazatelja i imovine klijenta
  • Analiza pozicije Banke prema klijentima u pogledu sredstava obezbedjenja
  • Sastavljanje predloga za restrukturiranje obaveza ili analiza podnetih planova reorganizacije
  • Predlaganje strategije prema pojedinačnim klijentima i mera za njeno sprovodjenje pred nadležnim odborima Banke
  • Staranje o sprovodjenju strategije i praćenje otplate obaveza klijenta prema Banci sve do ispunjenja uslova za poboljšanje interne klasifikacije
  • Prateće administrativne aktivnosti u vezi sa izloženostima u crvenoj i crnoj zoni

Od Vas očekujemo da posedujete sledeće kompetencije / znanja / veštine:

  • Studije prvog ili drugog stepena društveno-humanističkih i drugih nauka, prevashodno ekonomske struke
  • Najmanje 2 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • Poznavanje MS office paketa
  • Poznavanje engleskog jezika
  • Poželjno znanje iz oblasti finansijske analize i rada sa klijentima
  • Kontinuirano ispunjavanje očekivanja vezano za kvalitet usluga i profesionalnost
  • Pravovremeno ispunjavanje obaveza
  • Razumevanje važnosti kvaliteta i njegovog uticaja na sopstveni rad i rad sa klijentima
  • Posmatranje promene kao prilike za razvoj sopstvenih veština i ponašanja

*Biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.

    Konkurs je istekao.

    Naša AIK Banka a.d. Beograd

    Naša AIK Banka je jedna od članica AIK grupe koju uspešno predvodi domaća AIK Banka. Osnovana je početkom 2022. godine preuzimanjem dotadašnje Sberbank Srbija a.d. Beograd od strane AIK grupe. Mi smo moderna, digitalno orijentisana banka, kojoj je zadovoljstvo kljenata u fokusu svake poslovne odluke. Izgradili smo odličnu prodajnu mrežu i lansirali inovativne, moderne, tehnološke proizvode po meri naših korisnika. Veujemo u timski rad, u specifičnost svakog pojedinca, negujemo različitosti, uvažavamo…

    Direktan link do oglasa