Konkurs je istekao.

iOS Developer

Mundio Mobile D.O.O

Beograd

16.04.2017.

Mesto rada: Beograd

Zaduženja:

  • Obezbediti dobre performanse, kvalitet i responsiveness aplikacije
  • Saradnja sa timom radi definisanja, dizajniranja i isporuke novih pogodnosti
  • Identifikovanje i ispravljanje grešaka i 'uskih grla' aplikacije
  • Ispomoć u održavanju kvaliteta koda, organizacije i automatizacije
  • Rad na iOS arhitekturi i razvoj uz korišćenje najnovijih standarda
  • Pisanje kvalitetnog i dugoročno održivog koda uz intenzivno testiranje u dinamičnom profesionalnom razvojnom okruženju
  • Rad na aplikaciji tokom celog ciklusa izrade - od koncepta, preko dizajna, izrade, isporuke i testiranja
  • Standardizovanje platforme i u nekim slučajevima korišćenje aplikacije za više brendova uz minimalni dodatni rad i konstantnu visoku optimizovanost
  • Biti u toku sa trendovima u industriji i u mobilnim tehnologijama
  • Objašnjavanje tehnologije i primenjenih rešenja tehnički potkovanim stejkholderima, kao i onima sa manje tehničkog znanja
  • Bliski rad sa drugim developerima u razvoju mobilnih aplikacija

Neophodne veštine i znanja:

  • Vrhunsko poznavanje Objective-C ili Swifta i Cocoa Touch
  • Iskustvo u radu sa frameworkovima kao što su Core Data, Core Animation itd
  • Iskustvo sa offline skladištenjem podataka, threading-om i upravljanjem performansama
  • Poznavanje RESTful APIs za povezivanje iOS aplikacija sa back-end uslugama
  • Poznavanje drugih web tehnologija, kao i UI/UX standarda
  • Razumevanje Apple-ovih principa dizajna i smernica za interfejs
  • Preferira se poznavanje low-level biblioteka baziranih na C-u
  • Iskustvo u podešavanju performansi i memorije pomoću alata kao što su Instruments i Shark (u zavisnosti od projekta)
  • Poznavanje API-ja za cloud messaging kao i push notifikacije
  • Talenat za benčmarking i optimizaciju
  • Vrhunsko poznavanje alata kao što su Git, Mercurial ili SVN
  • Upoznatost sa kontinuelnom integracijom
  • 2-3 godine iskustva

iOS DEVELOPER

Job location: Belgrade

Responsibilities:

  • Ensure the performance, quality, and responsiveness of applications
  • Collaborate with a team to define, design, and ship new features
  • Identify and correct bottlenecks and fix bugs
  • Help maintain code quality, organization, and automatization
  • Work on IOS architecture and drive development using the latest mobile standards
  • Write quality, maintainable code with extensive test coverage in a fast-paced professional software engineering environment.
  • Deliver across the entire app life cycle concept, design, build, deploy, test
  • Standardizing the platform and in some cases apps to deliver across multiple brands with minimal duplication of effort Optimizing performance for the apps
  • Keep up to date on the latest industry trends in the mobile technologies
  • Explain technologies and solutions to technical and non-technical stakeholders
  • Working closely with other developers to deliver the Mobile Apps

Skills:

  • Proficient with Objective-C or Swift and Cocoa Touch
  • Experience with iOS frameworks such as Core Data, Core Animation, etc.
  • Experience with offline storage, threading, and performance tuning
  • Familiarity with RESTful APIs to connect iOS applications to back-end services
  • Knowledge of other web technologies and UI/UX standards
  • Understanding of Apple’s design principles and interface guidelines
  • Knowledge of low-level C-based libraries is preferred
  • Experience with performance and memory tuning with tools {{such as Instruments and Shark, depending on project needs}}
  • Familiarity with cloud message APIs and push notifications
  • Knack for benchmarking and optimization
  • Proficient understanding of code versioning tools {{such as Git, Mercurial or SVN}}
  • Familiarity with continuous integration
  • 2-3 years of experience

Deadline for applications: 16.04.2017.

    • Bulevar Mihajla Pupina 117, Beograd, Srbija
    • PIB: 109440031
    • Matični broj: 21182745

    Direktan link do oglasa