Više od 3.600 šansi za uspeh: Pogledajte ovonedeljni presek oglasa na Infostudu!
KPMG drugi najbolji poslodavac na svetu
(Preuzeto sa sajta Economy - 04. 10. 2010.)
KPMG, globalna mreža profesionalnih kompanija koje pružaju usluge revizije, poreskog savetovanja i konsultantske usluge, svrstan je na drugo mesto Univerzumove „Svetske liste najatraktivnijih poslodavaca za 2010. godinu".
Rangiranje je izvršeno na osnovu mišljenja skoro 130.000 studenata vrhunskih univerzitetskih ustanova u 12 svetskih vodećih ekonomija - Sjedinjene Američke Države, Kina, Japan, Nemačka, Francuska, Italija, Brazil, Španija, Kanada, Rusija i Indija.
Universum, globalni konsultant za talente, svake godine sastavlja svetsku listu od 50 najatraktivnijih poslodavaca. Anketiranjem studenata ekonomije i inžinjerstva, identifikuju se poslodavci koji nude najbolje uslove za započinjanje i dalje građenje karijere. KPMG je 2010. godine zauzeo drugo mesto, što predstavlja rast u odnosu na prethodnu godinu, kada se KPMG nalazio na osmom mestu.
"Počastvovani smo što mnogi studenti širom sveta vide KPMG kao idealno mesto da počnu i izgrade karijere. Mislim da to pokazuje da studenti prepoznaju važnu ulogu koju ima naša profesija kao i posvećenost sa kojom KPMG omogućava našim zaposlenima da razviju veštine i vrednosti koje su potrebne za pružanje usluga našim klijentima i zajednicama u današnjem kompleksnom globalnom poslovnom okruženju." rekao je Timoti P. Flin, direktor KPMG International.
Kompanije članice KPMG mreže globalno su regrutovale oko 15 000 diplomiranih studenata u toku prošle godine, a KPMG Srbija je se više puta našao na listama najpoželjnijih poslodavaca.
Celokupna "Svetska lista najatraktivnijih poslodavaca za 2010. godinu" se nalazi na http://universumglobal.com/IDEAL-Employer-Rankings/Global-Top-50