Šansa za desetine nezaposlenih doktora nauka


(Preuzeto sa sajta RTV - 09. 12. 2011.)

Pokrajinski sekretar za nauku Dragoslav Petrović je na današnjoj konferenciji za novinare kazao da je konačni cilj akcije to da nijedan doktor nauka više ne bude nezaposlen, a naveo je procenu da je 50 do 60 doktora nauka u Vojvodini "bez stalnog angažmana".

Sekretar je pozvao doktore nauka koji imaju prebivalište na teritoriji Vojvodine, da se od 1. januara do 31. marta 2012. godine jave Vladi Vojvodine i otvore "istraživačke kartone", na osnovu kojih će biti utvrđena njihova interesovanja i kompetencija.

Podelite na društvenim mrežama

Direktan link do vesti

Komentari na vest (4)


  • Aleksandra

    pre 14 godine i 6 meseci

    @magistar Eh, posao i PhD ja prijavila disertaciju ali kako ću je platiti to sveti Bog zna... O magistraturi kad tražim posao ćutim, i faks je previše, kad bi mogao neko sa srednjom ali da zna sto čuda,opravlja računare, održava mrežu, govori sve jezike od persijskog pa do svahilija a da ne iritira direktora diplomom... ma.. nasekirah se opet!
  • magistar

    pre 14 godine i 6 meseci

    Magistri ne trebaju, mi smo visak na skupocu! Ne znaju ni kako da nas tretiraju, uglavnom smo ne zaposleni i ''nesvrstani''! Strasno! Osecam se jadno i razocarano! Kada na prijavi za posao kazem sta sam, pogledaju me uglavmon kao da imam lepru i kazu da im ne treba magistar vec diplomiran. E pa dragi moji, dodje mi da se javno u ''Politici'' odreknem magistarske diplome, mozda onda nadjem posao! Mozda bih i doktorirala ali na zalost posto nemam posao, taj luksuz sebi ne mogu da priustim.
  • Aleksandra

    pre 14 godine i 6 meseci

    A mi magistri koji smo vec 2 godine na birou - ko nas sisa
  • Pedja

    pre 14 godine i 6 meseci

    Predizborna kampanja! Kako se do sada nisu setili tih nezaposlenih doktora nauka?