Risk analitičar u odeljenju upravljanja rizicima i naplate potraživanja

NLB Lease&Go Leasing d.o.o.

Beograd | Hibrid

20.09.2024.

Postanite deo Odeljenja za upravljanje rizicima i naplatu potraživanja NLB Lease&Go Leasing d.o.o. Beograd sa akcentom na upravljanje kreditnim rizicima kompanije, što podrazumeva analizu i odobravanje lizing plasmana, ažurno praćenje i upravljanje portfoliom kompanije, identifikovanje ključnih indikatora rizika,  kao i učestvovanje na projektima kojim se unapređuju procesi u preduzeću.

Opis posla:

  • Sprovođenje procesa kreditne analize, procene rizika transakcije i kreditne sposobnosti klijenta, uključujući pripremu kreditnog mišljenja kao i predlaganje uslova za ublažavanje identifikovanih rizika transakcije.
  • Učestvovanje u radu Kreditnog odbora i drugih odbora koja se bave upravljanjem rizicima.
  • Kontinuirana identifikacija, merenje, monitoring i procena kreditnih, operativnih i drugih rizika u preduzeću.
  • Učešće u projektima i radnim grupama  koje za cilj imaju unapređenje procesa u preduzeću kao razvoj i poboljšanje postojećih alata za odobrenje transakcija uz IT podršku.

Uslovi:

  • VII-1-VI stepen stručne spreme
  • 3 godine radnog iskustva  na poslovima povezanim sa procenom kreditnog rizika u segmentu poslovanja sa privredom ili na poslovima izrade finansijske i/ili kreditne analize
  • Aktivno poznavanje i korišćenje  standardnih i specijalizovanih računarskih programa (MS Office - napredni nivo)
  • Aktivno poznavanje i korišćenje engleskog jezika (napredni nivo)

Potrebne veštine i sposobnosti:

  • Analitičke veštine i sistematičnost, samoinicijativa, spremnost za timski rad, spremnost za kontinuirano usavršavanje i sticanje novih znanja, profesionalizam, blagovremenost, tačnost i doslednost.

Lokacija rada: Beograd (uključujući mogućnost hibridnog načina rada)

    • Bulevar Mihajla Pupina 165v, Novi Beograd
    • PIB: 103156991
    • Matični broj: 17518844

    Direktan link do oglasa