Kako funkcioniše lanac snabdevanja u Atlantic Grupi
Prema rečima Zorana Cvetića, direktora lanca snabdevanja, reč je o vrlo važnom i složenom procesu, koji omogućuje kompanijama da proizvode učine dostupnim kupcima. Da bi se “Čokoladna bananica”, “Cedevita”, ajvar “Bakina tajna” ili „Smoki“ našli u prodavnicama u dovoljnoj količini, a zatim i na stolu kupca, neophodno je da se preduzme mnogo koraka. Koji su to koraci i da li postoje najvažniji, pogledajte u videu.
U skladištu Atlantic Grupe operacije skladištenja zasnovane su na savremenom sitemu upravljanja skladištem (WMS), koja je potpuno digitalizovano, bez upotrebe papira. To omogućava optimizovanu organizaciju i potpuno digitalizovano upravljanje ulazom, komisioniranjem i otpremom robe, kao i upravljanje vozilima. Bez informacionih tehnologija i uvođenja Voice managementa (VWMS), glasovnog upravljanja, ovaj posao bi zahtevao mnogo više vremena i popunjavanja formulara. Sada, preko softvera, računar govori magacionerima gde se nalazi roba, koliko je ima na zalihama, prihvata povratne informacije i unosi u sistem. Ovo omogućava kontrolu nad stanjem robe i rokovima, jer je od izuzetne važnosti da kupci uvek dobijaju najsvežiju robu.
G. Cvetić ističe da je danas glavni izazov odlazak ljudi odnosno radne snage u inostranstvo. Uvek postoji potreba za magacionerima i viljuškarima, unapređivačima prodaje, a Atlantic Grupa je na vreme prepoznala ovaj trend, pa je svojim zaposlenima, pored konkurentinih plata i dobrih uslova za rad, ponudila dodatne stimulanse: sistem nagrađivanja, upravljanje talentnima i razvojem, besplatne preventivne zdravstvene preglede, mogućnost rada u inostranstvu, fleksibilno radno vreme i mesto rada, slobodan prvi dan škole za prvačiće, finansijski dodatak - božićnica, regres, poklon za decu, solidarna pomoć .... Sa uvođenjem svih ovih benefita, novih sistema i digitalizacije procesa, Atlantic Grupa se trudi da ponudi mladima (i starijima) radna mesta i da ostanu u svojoj zemlji, svoji na svome. Jer nigde nije kao kod kuće.