Konkurs je istekao.

Glavni računovođa

Shipyard Kladovo d.o.o.

Kladovo, Đerdapski put bb

18.08.2022.

ugovor puno radno vreme 1. smena

Opis posla

- Unošenje, knjiženje i kontrola računovodstvenih podataka u skladu sa važećim propisima i internim procedurama;
- Priprema dokumentacije za izradu završnih računa i izrada finansijsko-računovodstvenih izveštaja za interne i eksterne potrebe, na kvartalnom i na godišnjem nivou;
- Učestvovanje u izradi završnog računa i pripremi dokumentacije za reviziju i poslovne banke;
- Poznavanje Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji, Zakona o porezu na dobit, Zakona o porezu na dodatu vrednost, Zakona o porezu na imovinu i Zakona o porezu na dohodak građana, a poželjno je i poznavanje osnovnih carinskih regulativa;
- Poznavanje i primena u radu MRS i MSFI;
- Učestvovanje u pripremi cash flow projekcija;
- Učestvovanje u radu sa poreskim inspektorima i lokalnom poreskom upravom;
- Pripremanje dokumentacije za obračun PDV na mesečnom nivou;
- Komunikacija sa poslovnom bankom vezano za plasmane kreditnih proizvoda;
- Kontrola bruto bilansa na dnevnom, mesečnom i godišnjem nivou i korigovanje eventualno uočenih nepravilnosti;
- Svakodnevno praćenje stanja knjigovodstvenih analitičkih kartica, kako domaćih tako i inostranih kupaca i dobavljača, i učestvovanje u njihovom usaglašavanju i sravnjenju ukoliko je to neophodno; i
- Ukoliko je potrebno, obavljanje i drugih zadataka, koji proističu iz delokruga napred navedenog opisa poslova.

Uslovi

- Diploma ekonomskog fakulteta (poželjan računovodstveni smer);
- 5-10 godina iskustva u računovodstvu;
- Poznavanje engleskog jezika, posebno u oblasti finansijsko-računovodstvene terminologije; i
- Korišćenje MS Windows operativnog sistema i poznavanje MS Office ili OpenOffice paketa.

Mi Vam nudimo stimulativni iznos zarade, široku paletu benefita, kao i sistematsko planiranje stručnog usavršavanja i unapređenja poslovnih veština.

Ukoliko ispunjavate navedene uslove, imate želju da radite u dinamičnoj sredini, volite da se usavršavate i da prenosite znanje kao i da dajete predloge za unapređenjem poslovanja, pošaljite nam Vašu biografiju i motivaciono pismo elektronskim putem.

Na razgovor će biti pozvani samo kandidati koji su ušli u uži izbor, a podaci koji su prikupljeni putem
dostavljenih biografija u cilju prijava za ovaj konkurs neće biti sačuvani nakon isteka roka trajanja konkursa, odnosno nakon odabira odgovarajućeg kandidata.

  • Đerdapski put bb, Kladovo, Srbija
  • PIB: 104676201
  • Matični broj: 20207019

Direktan link do oglasa