Poslovi.infostud.com koristi kolačiće kako bi vam pružao najbolje korisničko iskustvo. Nastavkom korišćenja sajta smatraćemo da ste saglasni sa korišćenjem kolačića. Saznajte više.

Knjigovođa

Markoni sport d.o.o.

Beograd

23.01.2022.

ugovor puno radno vreme 1. smena

Markoni sport d.o.o. raspisuje konkurs za radno mesto: Knjigovođa

Opis posla:

-Priprema i knjiženje ulazne i izlazne dokumentacije, što podrazumeva kontrolu formalne, računske i zakonske ispravnosti knjigovodstvene dokumentacije, kontiranje i kontrolisanje kompletne finansijske dokumentacije veleprodaje i maloprodaje

-Vođenje lagera robno i finansijsko

-Vođenje svih ulaza, izlaza i troškova po lokacijama

-Tromesečni izveštaj poslovanja direktoru

-Konsultacije oko ispravnosti sa radnicima koji dostavljaju dokumentaciju

-Knjiženje poslovnih promena, sintetike (glavne knjige) i analitike, svih propisanih i po potrebi formiranih analitičkih evidencija: prihoda (po organizacionim jedinicama i po vrsti prihoda-veleprodaja, maloprodaja, servis, renta osnovnih sredstava), rashoda (po organizacionim jedinicama), potraživanja i obaveza, osnovnih sredstava (odvajanje osnovnih sredstava za rad od osnovnih sredstava za rentu) i ostale imovine

-Priprema i izrada periodičnog i završnog  računa,  kao i predaja završnog računa primenom aplikacije APR-a

-Predračun i obračun  knjigovodstvene i poreske amortizacije za sva osnovna sredstva po vrsti korišćenja

-Sravnjivanje knjigovodstvenog stanja cele aktive i pasive sa stvarnim stanjem, utvrđivanje razlika i obračun poreza na utvrđene manjkove

-Kursiranje deviznih monetarnih stavki izraženih u stranoj valuti – potraživanja, obaveza prema ino dobavljačima, kreditima sa deviznom valutnom klauzulom i slično.

-Procena bilansnih pozicija i potrebna doknjiženja

-Izrada i predaja poreskih bilansa (PB-1 i PDP) i po potrebi ostalih dokumenata primenom aplikacije Poreske Uprave E-Porezi.

-Obračun akontacije poreza na dobit za narednu godinu

-Učestvovanje u radu sa nadležnim inspekcijskim i kontrolnim organima

-Praćenje zakonskih promena vezanih za računovodstvo

-Obavljanje poslova prijave i odjave radnika

-Obračun troškova

-Obračun zarada oko 35 zaposlenih

-Utvrđivanje prava (kad postoji ograničenja), obračun poreza i doprinosa iz ličnih dohodaka , sastavljanje i predaja obrasca  PPP PD primenom aplikacije E-porezi, sastavljanje godišnjeg  obračuna ličnih dohodaka po zaposlenom

-Utvrđivanje prava, obračun i refundacija naknade za vreme bolovanja preko 30 dana i porodiljskog bolovanja

-Utvrđivanje prava, obračun i refundacija subvencije za novozaposlene radnike u skladu sa Uredbom Ministarstva

-Utvrđivanje staža osiguranja za penziono osiguranje (M-4)

-Usaglašavanje potraživanja sa kupcima i obaveza sa dobavljačima

-Obračun proizvodnje

-Nabavka materijala, utrošak, formiranje radnih naloga, kalkulisanje cene koštanja proizvoda (sirovine, energija, rad).

-Godišnje zaključenje klase 9, odstupanje stvarne cene od cene koštanja

-Knjiženje uvoza robe i materijala za proizvodnju, interni prenosi u pet maloprodajnih objekata, knjiženje prihoda veleprodaje, knjiženje prihoda renti-tri maloprodajna objekta, knjiženje prihoda od servisa-tri maloprodajna objekta, knjiženje dinarskih izvoda tri banke, knjiženje deviznih izvoda tri banke. Knjiženje nabavki izvršenih u Republici Srbiji
Knjiženje uvoza, izvoza, kalkulacije

Uslovi:

-Obavezno poznavanje Wings programa

-VSS ekonomskog smera

-Prednost licenca ovlašćenog  računovođe

-Minimum 5 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima

-Poznavanje rada na računaru (MS Office, internet, računovodstveni programi)

Poželjne veštine:

-Vozačka dozvola B kategorije

-Poznavanje engleskog ili nekog drugog stranog jezika

Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće kontaktirani.

  • Srbija, Beograd, Tadeuša Košćuška 63
  • PIB: 102046761
  • Matični broj: 17418165
Više o poslodavcu

Podelite na društvenim mrežama

Direktan link do oglasa

Prijavite problem sa oglasom

Ukoliko postoji problem sa ovim oglasom (netačne, neažurne informacije ili slično), molimo vas da nam ga prijavite ovim putem.

Vaš komentar je vidljiv isključivo zaposlenima sajta Poslovi.infostud.com. Ostavljanjem komentara na ovaj konkurs nećete konkurisati na oglas.

Oglas za posao je sačuvan...

Da li želite da dobijete podsetnik na email pre nego što vaši sačuvani oglasi isteknu?