Konkurs je istekao.

Koordinator/ka projekta

Fondacija Centar za demokratiju

Beograd, Kraljice Natalije 70/II

23.04.2021.

ugovor puno radno vreme

O FONDACIJI CENTAR ZA DEMOKRATIJU

Fondacija Centar za demokratiju (FCD) je nevladina, neprofitna i nestranačka organizacija koja deluje u Srbiji od 1994.godine. Njena misija je da osnažuje i mobilize građane za izgradnju demokratskog društva zasnovanog na solidarnosti i održivom razvoju, da unapređenje ekonomskih, socijalnih i kulturnih prava i da zastupa stvaranje odgovornih i efikasnih institucija kroz istraživanje, obrazovanje i javni dijalog. FCD se od početka svog delovanja aktivno zalaže za pristupanje Srbije Evropskoj uniji.

Strateškim planom razvoja organizacija postavljeni su strateški prioriteti i ciljevi:

  • Strateški prioritet 1: Promocija evropskih vrednosti i podrška procesu pristupanja Srbije Evropskoj uniji kroz zalaganje za vladavinu prava, demokratske institucije i ljudska prava
  • Strateški prioritet 2: Podržati održivi ekonomski i društveni razvoj zasnovan na ljudskim pravima
  • Strateški prioritet 3:  Razvijati otvorenu komunikaciju sa okruženjem i podsticati razmenu znanja i iskustava.

OPIS POSLA

  • Upravljanje projektnim aktivnostima i projektnim ciklusom (Izvršavanje administrativnih, finansijskih, tehničkih, logističkih, programskih i organizacionih poslova u sklopu odobrenih projekata od strane donatora i drugim aktivnostima Fondacije);
  • Redovno komuniciranje sa spoljnim saradnicima, organizacijama civilnog društva, partnerskim organizacijama, predstavnicima javnog sektora, donatorima i drugim ključnim akterima relevantnim za delovanje Fondacije;
  • Saradnja sa koordinatorom za komunikacije i medije na prezentaciji aktivnosti Fondacije na web sajtovima Fondacije, biltenima, društvenim mrežama, te ažuriranje informacija o aktivnostima Fondacije
  • Praćenje okruženja i delovanja ključnih aktera relevantnih za rad Fondacije
  • Učešće u dizajniranju novih projekata i aktivnosti Fondacije i pripremanju predloga projekata za apliciranje kod domaćih i stranih donatora i sponzora kroz timski rad;
  • Sastavljanje narativnih izveštaja i učešće u pripremi finansijskih izveštaja;
  • Održavanje alumni mreže;
  • Prevođenje tekstova i analiza za potrebe projekata koje sprovodi;
  • Obavljanje i drugih sličnih poslova koji nisu obuhvaćeni navedenim opisom u skladu sa Pravilnikom o Sistematizaciji poslova u Fondaciji Centar za demokratiju.

USLOVI

  1.  Državljanin/državljanka Republike Srbije ili prebivalište sa dozvolom za rad;
  2. Završene osnovne ili master studije u oblasti društvenih nauka (fakultet političkih nauka, pravni fakultet, ekonomski fakultet, fakultet organizacionih nauka, filozofski fakultet i srodni fakulteti);
  3. Poznavanje rada i iskustvo u projektnom upravljanju od minimum dve godine ili najmanje 3 godine u javnom sektoru na poslovima u zakonodavstvu, evropskih integracija razvojnim projektima i sl.;
  4. Napredno znanje engleskog jezika, govorno i pisano (samostalno pisanje tekstova i učešće na sastancima u međunarodnom okruženju;)
  5. Napredno poznavanje rada na računaru, Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), društvene mreže i Internet pretraživanja;
  6. Veštine planiranja, evaluacije i izveštavanja;
  7. Iskustvo u organizovanju događaja različite vrste, istaknute organizacione sposobnosti;
  8. Spremnost za rad u malom timu različitih profila i kapacitet za rukovođenje timom;
  9. Izražene komunikacione sposobnosti i spremnost za javni nastup prilikom prezentacije aktivnosti Fondacije;
  10. Spremnost na izvršavanje obaveza u kratkim rokovima;
  11. Zainteresovanost za evropske integracije i praćenje socio-političkih dešavanja u Srbiji, regionu i svetu;
  12. Spremnost na multitasking – obavljanje nekoliko različitih zadataka istovremeno.

STAV

  • Otvorenost za različitost, odlučnost, pozitivan stav, spremnost za učenje, fleksibilnost, motivisanost, orijentisanost na traženje rešenja problema u složenom okruženju, odgovornost, samostalnost u radu i timski duh;
  • Zainteresovanost za razvoj Fondacije kroz predlaganje novih tema i unapređenje programskog portfolija, metoda rada i širenje partnerstava.

MESTO RADA I OBIM POSLA

  • 40 sati nedeljno, rad u kancelariji (rad na daljinu izuzetno);
  • Sa uspešnim/uspešnom kandidatom/kandidatkinjom zasniva se ugovor o radu sa probnim periodom od tri meseca koji se produžava u zavisnosti od performansa zaposlenog/zaposlene;
  • Očekivani početak rada: 10. maj.

UPUTSTVO ZA PRIJAVU

Ukoliko smatrate da ispunjavate uslove, ohrabrujemo Vas da pošaljete vaš CV (maksimum dve strane) i motivaciono pismo (maksimum jedna strana) elektronskim putem.

Za sva dodatna pitanja možete nas kontaktirati.

Neblagovremene i nepotpune prijave nećemo uzimati u razmatranje.

Fondacija zadržava pravo da ne izabere nijednog kandidata ukoliko kvalifikacije kandidate ne odgovaraju traženom profilu.

Svi kandidati će dobiti odgovor o statusu aplikacije, dok će oni koji uđu u uži izbor biti pozvani na intervju.

Podaci o ličnosti čuvaju se u skladu sa Zakonom. Nakon završenog konkursa i procesa zapošljavanja kandidata, sve kopije i elektronski podaci se uništavaju.

Hvala Vam unapred!

    O FONDACIJI CENTAR ZA DEMOKRATIJU Fondacija Centar za demokratiju (FCD) je nevladina, neprofitna i nestranačka organizacija koja deluje u Srbiji od 1994.godine. Njena misija je da osnažuje i mobilize građane za izgradnju demokratskog društva zasnovanog na solidarnosti i održivom razvoju, da unapređenje ekonomskih, socijalnih i kulturnih prava i da zastupa stvaranje odgovornih i efikasnih institucija kroz istraživanje, obrazovanje i javni dijalog. FCD se od početka svog delovanja aktivno zalaže za…

    Direktan link do oglasa