Konkurs je istekao.

Noćni recepcioner

NS Hotels d.o.o. - Zlatibor Mountain Resort & Spa

Zlatibor

04.02.2022.

ugovor puno radno vreme

OPIS POSLA:

Da se svakom gostu koji pristupi recepciji obrati ljubazno i uz srdačan osmeh;

Da gostima bude na usluzi prilikom obavljanja procedure prijavljivanja, predaje ključeva i sl, dajući im sve potrebne informacije kako bi bili što udobnije smešteni, kao i da izlazi u susret njihovim zahtevima, prenosi poruke itd;

Da precizno i blagovremeno unosi u sistem tačne podatke o gostima;

Da blagovremeno dostavlja potrebne izveštaje službi hotelskog domaćinstva i službi hrane i pića;

Da obezbedi redovno ažuriranje zvanične evidencije domaćih i stranih gostiju, kao i blagovremeno dostavljanje svih potrebnih izveštaja policiji;

Da efikasno prima rezervacije, unoseći sve detalje predviđene formularom rezervacija i trudeći se, u svakoj prilici, da gostu ponudi skuplju sobu;

Da uvek bude upoznat sa statusom soba i da predano teži postizanju maksimalne okupiranosti;

Da održava harmoničnu radnu atmosferu na recepciji, da kontroliše hotelski lobi i obezbedi da su svi prostori čisti i pokriveni osobljem, kao i da su gostima dostupne sve predviđene usluge;

Da u saradnji sa ostalim hotelskim službama, obezbedi efikasan prenos prtljaga gostiju pri njihovom dolasku i odlasku;

Da dobro poznaje sve usluge i mogućnosti hotela kako bi bio u stanju da o njima informiše goste i efkasno izvrši prodaju što podrazumeva da u svakom momentu na upit gosta ima pregled raspoloživih kapaciteta;

Da beleži komentare/utiske gostiju i o njima obaveštava upravu hotela;

Da gostima pruža usluge kao što su fotokopiranje, slanje telefaksa itd, vodeći računa o kvalitetu usluga i pravilnoj naplati;

Da se brine o pošti za goste, prima telefonske poruke i prenosi ih neposredno po prijemu; da obezbedi brzo odnošenje pošte/telefaksa gostima;

Da gostima hotela u svako doba obezbedi odgovarajuće PTT usluge u skladu sa mogućnostima i standardima hotela;

Da za goste koji su u turističkoj ili poslovnoj poseti obezbedi širok izbor mapa, vodiča i brošura;

Da žalbe gostiju rešava samostalno ukoliko je to moguće, ili da na zahtev gosta pozove pretpostavljenog;

Da bude na usluzi hotelskim gostima prilikom telefonske komunikacije unutar i izvan hotela, odgovarajući na telefonske pozive na ljubazan i profesionalan način;

Da na zahtev gosta obavlja pozive za buđenje;

Da se pridržava predviđenih procedura prilikom primanja poziva, popunjavanja računa i prenošenja poruka;

Da vodi računa da se na VIP tabli nalaze imena VIP gostiju;

Da u toku svoje smene u dnevnik rada upisuje komentare gostiju i podatke o njima;

Da kolegama iz ostalih odeljenja pomaže prilikom korišćenja standardnih kancelarijskih telefona i telefona sa display sistemom;

Da se stara o internom muzičkom centru, obezbeđujući da se standardima predviđena muzika uvek čuje u javnim hotelskim prostorima;

Da prepozna nepravilnosti u radu opreme i u cilju blagovremene popravke u dnevnik rada upiše zapažene nedostatke;

Da blagovremeno prijavi zapažene nedostatake i kvarove sistema sektoru održavanja i svom pretpostavljenom;

Da obavlja i druge poslove po nalogu neposrednog rukovodioca;

Dužnosti na blagajni:

Da sistematično vodi račune gostiju kako bi kontroloru prihoda omogućio lakše svođenje računa na kraju smene;

Da na kraju smene proveri dnevni pazar, pripremi izveštaj i novac u skladu sa procedurom;

Da sva hotelska potraživanja blagovremeno upisuje na račun gosta, vodeći računa o ispravnosti računa i čuvanju dokumentacije na predviđenom mestu;

Da vodi računa o ispravnosti novca i kreditnih kartica i da svaku eventualnu neispravnost prijavi menadžeru recepcije;

Da proveri ispravnost i uslove korišćenja turističkih ili drugih vaučera koji služe kao sredstvo plaćanja računa ili osnov za korišćenje boljih soba po nižoj ceni, odnosno besplatan boravak  i da se pobrine da su sve potvrde popusta i plaćeni vaučeri potpisani od strane ovlašćenog lica;

Da prilikom odjavljivanja gosta proveri da li je evidentirana avansna uplata, da li je gost koristio mini bar u svojoj sobi, kao i da prilikom naplate računa zamoli goste da vrate ključeve svojih soba;

Da vrši grupna odjavljivanja i odjavljivanja VIP gostiju u skladu sa standardom procedurom.

Opšte dužnosti:

Da se na dužnost javlja na vreme i u odgovarajućoj uniformi;

Da se uvek ljubazno ophodi i pruža profesionalnu uslugu;

Da održava dobre kolegijalne odnose u svom i svim ostalim odeljenjima;

Da u potpunosti razume hotelski Priručnik za zaposlene i da se pridržava pravila i procedura sadržanih u njemu, uključujući i pravila koja se odnose na protivpožarnu zaštitu, higijenu, zdravlje i bezbednost;

Da izvršava sve druge razumno propisane zadatke i dužnosti.

ZAHTEVANI STEPEN STRUČNE SPREME: IV SSS / VI VŠS

USLOVI ZA OBAVLJANJE POSLOVA: 1 godina radnog iskustva na istim poslovima, poznavanje rada na računaru i najmanje jednog stranog jezika

Konkurs je istekao.

NS HOTELS DOO

  • HAJDUK VELJKOVA 11/V, Novi Sad, Srbija
  • PIB: 105469647
  • Matični broj: 20391804

Direktan link do oglasa