Konkurs je istekao.

Novinar

Subotica.com

Subotica

29.01.2022.

Portal Subotica.com (SUCOM media) raspisuje konkurs za radno mesto: NOVINAR (1 izvršilac)

Najposećeniji subotički sajt Subotica.com traži pojačanje u timu.

Tražimo novinara (M/Ž), poželjno sa iskustvom, za prijem u stalni radni odnos (tri meseca plaćeni probni rad). Nudimo rad u dinamičnom okruženju, u timu profesionalaca gde vlada izrazito pozitivna atmosfera, gde se neguje kolegijalnost i uzajamno poštovanje, gde se cene rezultati i posvećenost poslu.

Opis zaduženja:

  • Praćenje dešavanja u Subotici i predlaganje tema (u koordinaciji sa redakcijom);
  • Izveštavanje sa terena (praćenje konferencija, skupova, izložbi, prijema,…);
  • Obrada i direktno postavljanje tekstova na sajt;
  • Korišćenje društvenih mreža u svrhe informisanja.

Uslovi:

  • Minimalno VI stepen stručne spreme (poželjno smer novinarstva, komunikologije ili drugih, prvenstveno društvenih, fakulteta;
  • Prebivalište u Subotici;
  • Informatička pismenost - poznavanje rada na računaru (Word, Excel) i programa za pretraživanje interneta;
  • Visok nivo pismenosti, izražene stilske i lingvističke veštine;
  • Lične karakteristike - komunikativnost, odgovornost, logičko razmišljanje, organizovanost, poštovanje rokova, proaktivnost, inicijativa i samostalnost u radu, ali i rad u timu.

Poželjno:

  • Da poseduje radno iskustvo u oblasti novinarstva;
  • Da ima iskustvo u radu u onlajn mediju;
  • Da razume i može da komunicira na mađarskom i engleskom jeziku.

Za nas idealan profil kandidata je timski igrač, organizovan, posvećen obavezama, odgovoran, kreativan u radu i prilagodljiv okolnostima koje zahteva dinamičan rad u ovoj branši.

Nudimo:

  • Mogućnost napredovanja;
  • Mogućnost daljeg stručnog usavršavanja u skladu sa potrebama pozicije;
  • Samostalnost u radu i prilika za izgradnju i izražavanje ličnih stavova;
  • Rad u dinamičnom okruženju, u timu profesionalaca gde vlada izrazito pozitivna atmosfera, gde se neguje kolegijalnost, uzajamno poštovanje i gde se cene rezultati i posvećenost.

Radni odnos se zasniva na neodređeno vreme (nakon probnog rada), rad je kombinovano - kancelarijski / terenski. Radno vreme je fiksno (ponedeljak-petak od 8 do 16 časova), po potrebi i van radnog vremena, zbog prirode posla.

Ukoliko smatrate da možete da obavljate tražena zaduženja, a pri tom ispunjavate gore navedene uslove, pošaljite nam vašu biografiju (CV) uz propratno pismo elektronskim putem.

Konkurs je otvoren do 28. januara 2022. godine. Na razgovor će biti pozvani svi kandidati koji ispunjavaju uslove i odgovaraju traženom profilu, dok će svima biti odgovoreno.

    • Dože Đerđa 3, Subotica, Srbija
    • PIB: 107846758
    • Matični broj: 63031399

    Direktan link do oglasa