Konkurs je istekao.

Referent carine i špedicije

Zlatiborac d.o.o.

Mačkat (Čajetina)

26.10.2021.

Opis zaduženja:

  • Učestvuje u obavljanju svih vrsta poslova vezanih za špediciju, carinu i transport u okviru izvozno- uvoznih poslova kompanije;
  • Vrši prijem, obradu, kontrolu i slanje svih ulaznih i izlaznih dokumenata vezanih za uvozne i izvozne poslove;
  • Vodi centralni registar pokrenutih uvoza i izvoza prateći sve parametre koji se tiču realizacije uvozno-izvoznih poslova (nabavka, transport, dozvole za uvoz, carina, saglasnosti nadležnih inspekcijskih službi);
  • Kontroliše račune dobavljača i daje predloge za plaćanja u skladu sa definisanim rokovima plaćanja;
  • Sarađuje i koordinira aktivnosti sa drugim sektorima kompanije radi realizacije uvozno-izvoznih poslova;
  • Sarađuje sa eksternim carinskim zastupnicima, daje naloge za obavljanje poslova i odgovara za ispravnost celokupne dokumentacije koja se dostavlja od dobavljača I kupaca u postupku carinjenja
  • Priprema i popunjava dokumentaciju za inspekcijske preglede, prisustvuje pregledima i kontrolama carinskih i drugih organa (sanitarni inspektori, fitopatolozi, veterinari);
  • Operativno učestvuje u radu privatnog carinskog skladišta, vodi evidenciju o robi koja je smeštena u carinskom skladištu, njenom čuvanju, rascarinjenju, izdavanju, i obavlja sve druge poslove za ciljem da se osigura pravilan i zakonit rad carinskog skladišta u skladu sa relevantnim carinskim propisima i odobrenjima nadležnih carinskih organa;
  • Organizuje i prati sve vrste špediterskih poslova u međunarodnom transportu, vezanih za uvozne i izvozne potrebe kompanije;
  • Učestvuje u organizovanju svih vrsta međunarodnog transporta u drumskom, železničkom, pomorskom i vazdušnom saobraćaju;
  • Koordinira poslove pri utovaru, istovaru i pretovaru robe, kao i njenom osiguranju u međunarodnom i domaćem transportu;
  • Brine se o stanju robe u transportu, dinamici transporta, rokovima dospeća i isporuke i vođenju svih transportnih dokumenata;
  • Vrši kontrolu ispravnosti svih dokumenata i obračuna vozarine, carine i drugih troškova;
  • Sastavlja izveštaje i analizu vezanih za ostvarene uvozno-izvozne poslove kao i špediciju, carinu i međunarodni transport;
  • Prati i primenjuje sve zakonske, podzakonske i druge propise u domenu svog rada, naročito, a ne ograničavajući se na oblast carine, domaćeg i međunarodnog transporta, veterinsarskih i sanitarnih propisa

Uslovi:

  • VI / VII stepen stručne spreme (ekonomski, saobraćajni, tehnički fakultet)
  • Engleski jezik – srednji nivo
  • Vozačka dozvola B (aktivan vozač)
  • Poželjno radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima

Profil kandidata:

  • Precizna i organizovana osoba
  • Izražena preduzimljivost, tačnost i pravovremeno delovanje
  • Profesionalni pristup, lojalnost i posvećenost poslu

Nudimo Vam rad u dinamičnom i prijatnom radnom okruženju, gde se promoviše inicijativa, kolegijalni duh i gde se ceni i prepoznaje uspeh pojedinaca i timova.

Ukoliko verujete da ispunjavate navedene uslove za ovu poziciju, molimo Vas da pošaljete svoju radnu biografiju sa motivacionim pismom.

Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće pozvani na razgovor.

    Kompanija „Zlatiborac“ je osnovana 1992. godine, sa idejom da se kroz neprekidnu modernizaciju i primenu savremenih tehnologija, zadrži tradicionalan koncept proizvodnje zlatiborskih suvomesnatih proizvoda. Specifičnost regije i klimatskih uslova sela Mačkat, prirodan proces sušenja mesa na bukovom drvetu, uz primenu jedinstvene recepture, doprineli su da se „Zlatiborac“ izdvoji na tržištu, ne samo Srbije i zemalja u okruženju, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije, već i na inostranim tržištima,…

    Direktan link do oglasa