Konkurs je istekao.

Rukovodilac kontrole rizika Banke

ALTA banka

Beograd, Bulevar Zorana Đinđića 121

26.02.2021.

ugovor puno radno vreme

Uslovi za obavljanje posla:

  • VII stepen stručne spreme ekonomskog smera, 5 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima.

Drugi potrebni uslovi:

  • poznavanje engleskog jezika, obučenost za rad na računaru.

Opis posla:

  • Razvoj politika i procedura za upravljanje i kontrolu tržišnim rizicima, rizikom likvidnosti, kamatnim rizikom, operativnim rizikom, kreditnim rizikom
  • Priprema redovne izveštaje o ovim rizicima u skladu sa zakonom, drugim propisima i internim aktima Banke, kao i drugih izveštaja prema posebnim zahtevima
  • Redovno prati i analizira obim, strukturu i kvalitet kreditnog portfolia i vrši kvantifikaciju izloženosti kreditnom i srodnim rizicima (rizik smanjenja vrednosti potraživanja, rizik koncentracije, rezidualni rizik, rizik ulaganja, rizik izmirenja/isporuke, rizik druge ugovorne strane i rizik zemlje vezano za kreditne i druge vidove plasmana);
  • utvrđuje i prati usklađenost izlaganja Banke kreditnom i srodnim rizicima sa zakonskim i usvojenim internim limitima;
  • priprema i predlaže mere za upravljanje kreditnim i srodnim rizicima u cilju ublažavanja njihovog uticaja
  • razvija i vrši validaciju internih modela merenja i upravljanja kreditnim i srodnim rizicima;
  • vrši procenu rizika naplate potraživanja iz kreditnog portfolia Banke i obračun ispravki vrednosti bilansne aktive i rezervisanja za gubitke po vanbilansnim stavkama na individualnoj i kolektivnoj osnovi;
  • vrši obračun potrebnog kapitala za pokriće izloženosti kreditnom i srodnim rizicima;
  • učestvuje u sprovođenju procesa interne procene adekvatnosti kapitala u domenu svih rizika;
  • učestvuje u sprovođenju stres testova za kreditni i srodne rizike;
  • izrada plana oporavka banke
  • vrši analizu i procenu izloženosti Banke tržišnim, operativnim i ostalim rizicima (kamatni rizik, rizik likvidnosti i rizik zemlje vezano za plasmane izložene tržišnim rizicima);
  • utvrđuje i prati usklađenost izloženosti tržišnim, operativnim i ostalim rizicima sa zakonskim i usvojenim internim limitima;
  • predlaže interne limite izloženosti tržišnim, operativnim i ostalim rizicima; sprovodi kontrolu izloženosti tržišnim, operativnim i ostalim rizicima;
  • priprema i predlaže mere za upravljanje tržišnim, operativnim i ostalim rizicima u cilju amortizacije njihovog uticaja;
  • razvija modele za merenje tržišnih, operativnih i ostalih rizika i sprovodi validaciju istih;
  • vrši interno i učestvuje u eksternom izveštavanju o visini izloženosti tržišnim, operativnim i ostalim rizicima;
  • prati i primenjuje zakonsku regulativu iz domena poslova za koje je nadležan;
  • učestvuje u definisanju programskih zahteva za nove izveštaje i obračune i/ili izmenu postojećih u skladu sa zahtevima interne i eksterne regulative, vrši testiranje i potvrđuje ispravnost izlaznih rezultata.

    ALTA banka

    ALTA Banka nastavlja svoj četredesetogodišnji staž u bankarskom sektoru Srbije sa novom energijom, novom vizijom i namerom da barem još četrdeset godina bude finansijski partner od izbora maloj privredi, srednjim preduzećima i građanima Srbije. Moderna organizacija, fokus na tržišta za koja smatramo da su nedovoljno pokrivena od strane velikih banaka, savremena tehničko tehnološka rešenja u poslovanju i orijentacija ka digitalizaciji procesa su ciljevi kojima težimo.

    Direktan link do oglasa