Senior inženjer projektant za pasivne optičke mreže / Senior Designer Engineer for PON

Roaming Networks d.o.o.

Beograd

20.10.2021.

Kompanija Roaming Networks je jedan od vodećih sistem integratora u ICT industiji u regionu Balkana, sa sedištem kompanije u Srbiji. Pružamo profesionalne usluge konsaltinga, projektovanja, implementacije, integracije i održavanja u oblastima radio komunikacija, pasivnih optičkih mreža i pristupnih sistema, IKT infrastrukture i Data centara, Sistema tehničke zaštite i automatskog upravljanja, E-mobilnosti i Projektovanja i izgradnje solarnih elektrana. Tokom prethodnih godina izgradili smo jako prisustvo u regionu Balkana, Austriji, Nemačkoj, Norveškoj i SAD-u. Roaming Networks ima preko 850 zaposlenih. Partnerski sarađujemo sa 15 svetskih kompanija. Kroz stabilan rast i razvoj težimo da proširimo poslovanje na nova tržišta Evrope i Amerike.

U skladu sa konstantnim rastom i razvojem tražimo osobu na poziciji:

Senior inženjer projektant za pasivne optičke mreže
Beograd

Opis posla:

  • Izrada projekata i tehničkih rešenja za izgradnju optičkih pristupnih mreža i spojnih puteva u skladu sa zahtevima klijenata i prema uputstvima proizvođača opreme.
  • Prikupljanje i pripremanje podataka relevanitnih za izradu projektne dokumentacije pristupnih mreža i optičkih spoljnih puteva
  • Izrada projektne dokumentacije u skladu sa ugovorenim obavezama dobijenih od rukovodioca (izrada skica, situacionih planova, idejnog i glavnog projekta i projekata izvedenog stanja)
  • Koordinacija rada drugih članova tima za projektovanje i informisanje rukovodioca o toku i dinamici projekta i o svim ostalim detaljima od značaja
  • Primena relevantnih procedura koje se odnose na sisteme kvaliteta, životne sredine i bezbednosti i zdravlja na radu, predlaganje korektivnih i preventivnih mera i mera poboljšanja u skladu sa zakonom i etičkim standardima
  • Komunikacija i koordinacija rada sa nadležnim organima u cilju pribavljanja neophodnih dozvola
  • Obavljanje svih drugih relevantnih dužnosti na zahtev nadređenog rukovodioca.
  • Odgovoran za izradu projektne dokumentacije i kvalitet izrađene dokumentacije.

Uslovi:

  • Viša ili visoka stručna sprema, tehničkog usmerenja
  • Minimum 3 godine adekvatnog radnog iskustva ili ekvivalentna kombinacija znanja i obrazovanja
  • Rad u AutoCAD-u/adekvatnim softverima
  • Vozačka dozvola B kategorije
  • Znanje engleskog jezika
  • Poželjno posedovanje licenci 353, 453, 350 i 450

Šta nudimo:

  • Mogućnost stručnog usavršavanja
  • Sportske aktivnosti
  • Slobodan dan za roditelje đaka prvaka
  • Bonuse za venčanje i rođenje deteta
  • Razne tim bilding aktivnosti
  • Mogućnost dodatnog privatnog zdravstvenog osiguranja za zaposlene i članove porodice

Postanite deo našeg tima!

Roaming Networks is one of the leading system integration companies in the ICT field in the Balkan region with company HQ in Serbia. We provide professional consulting, design, implementation, integration and maintenance services in the fields of radio communications, passive optical networks and access systems, ICT infrastructure and data centers, life safety, security, automation and building management systems, e - Mobility and Solar Power Plants. In recent years we have built a strong presence in the Balkan region, Austria, Germany, Norway and the US. As our business has grown, so has our team: at the end of 2013 the Roaming Networks Group employed 61 staff; in 2015 this increased to 243 and today we number more than 850 employees. Our revenues have increased more than tenfold over the past three years. We have partnership with 15 global firms. By steadily developing and growing we strive to expand into new markets in Europe and USA.

In accordance with the constant growth and development, we are looking for a person for the position:

Senior Designer Engineer for Passive Optical Networks
Belgrade

Job description:

  • Development of projects and technical solutions for the construction of passive optical networks and connecting roads in accordance with customer requirements and according to the instructions of the equipment manufacturer.
  • Collection and preparation of data relevant for the preparation of project documentation for access networks and optical external roads
  • Preparation of project documentation in accordance with the contractual obligations received from the manager (preparation of sketches, situation plans, conceptual and main design and projects of the completed condition)
  • Coordination of the work of other members of the team for designing and informing the manager about the course and dynamics of the project and about all other details of importance
  • Application of relevant procedures related to quality systems, environment and safety and health at work, proposing corrective and preventive measures and improvement measures in accordance with the law and ethical standards
  • Communication and coordination of work with competent authorities in order to obtain the necessary permits
  • Performing all other relevant duties at the request of the supervisor.

Terms:

  • Secondary or higher education, technical orientation
  • Minimum 3 years of adequate work experience or equivalent combination of knowledge and education
  • Work in AutoCAD / adequate software
  • Driver's licence - B category
  • Knowledge of English language
  • Possession of licenses 353, 453, 350 and 450 is desirable

What we offer:

  • Possibility of professional development
  • Sports activities
  • Bonuses for wedding and childbirth
  • Various team building activities
  • Possibility of additional private health insurance for employees and family members

Join our team!

    Roaming Networks je IKT kompanija, sistem integrator i digitalni izvođač koji na globalnim tržištima pruža napredne usluge u telekomunikacijama, i drugim industrijama. Organizacija od 600 ljudi brine o projektovanju, izgradnji, integraciji i drugim uslugama, omogućavajući klijentima da se fokusiraju na ono što im je važno i što je njihov osnovni posao. Napredovali smo i razvijali svoje kompetencije kroz generacije sofisticiranih tehnologija i nastavljamo da to činimo prateći potrebe i očekivanja…

    Direktan link do oglasa