Konkurs je istekao.

Softverski inženjer - senior (PHP)

Logeecom

Beograd, Gramšijeva 9/72

12.02.2021.

2.500,00 - 3.500,00 EUR (mesečna plata) ugovor puno radno vreme dostupno osobama sa invaliditetom

Logeecom je kompanija specijalizovana za projektovanje i razvoj sistema elektronskog poslovanja i drugih tipova poslovnih softvera. Kao jedan od osnivača Friends of IT grupe (www.friends-of-it.de) imamo kancelarije u Beogradu i Berlinu a naši klijenti su male, srednje i velike zapadnoevropske kompanije iz različitih industrija.

Projekti na kojima radimo najčešće počinju u momentu kada je jedina poznata stvar sam poslovni izazov klijenta što našem timu daje priliku da učestvuje u svim fazama razvoja softvera, donosi ključne inženjerske odluke i u bliskoj saradnji sa klijentom aktivno oblikuje buduće softversko rešenje.

Kompanijska kultura koju smo izgradili oslanja se na kritičko razmišljanje, inženjersku logiku, marljivost i integritet zasnovan na znanju. Sa puno pažnje i uz učešće kompletnog tima kontinualno radimo na daljem unapređenju svakog pojedinca, poslovnih procesa kompanije i našeg radnog okruženja.

Raspisujemo konkurs za radnu poziciju: Softverski inženjer - senior (PHP)

Koga tražimo?

U potrazi smo za dokazanim profesionalcima za koje važe sledeće tvrdnje:

  • Pronalaze zadovoljstvo u svakodnevnim izazovima rada na raznovrsnim projektima uz kontinualno rešavanje problema različitog nivoa kompleksnosti
  • Spremni su na to da postanu jedan od nosilaca tehnološkog znanja kompanije vezanog za PHP ekosistem i njegovu primenu u dostizanju ciljanog kvaliteta softvera, sa naglaskom na održivosti koda, njegovoj usaglašenosti sa kompanijskim i standardima struke kao i skalabilnosti, performansi i uopšteno optimalnosti celokupnih rešenja
  • Spremni su da dele stečeno znanje, ali su istovremeno i svesni njegovih granica te su u skladu sa tim spremni na trajno usavršavanje

Šta nudimo?

  • Plata: 2.500 - 3.500 EUR neto u zavisnosti od procenjenog nivoa kompetencija + godišnji bonusi
  • Plaćenu inicijalnu obuku koja obuhvata sledeće oblasti:
    • Procesi rada u kompaniji sa specijalnim fokusom na projektovanje i izradu softvera
    • Tehnološke politike i baze znanja
    • Aktuelni projekti i primenjene arhitekture
  • Mogućnost oblikovanja sopstvene optimalne radne rutine (radno vreme i mesto rada)
  • Rad u timu izuzetnih ljudi spremnih da otvoreno iskažu svoje mišljenje i argumentovano diskutuju
  • Sve ostalo što čini jedno prijatno radno okruženje

Zaduženja na projektima:

  • Blisko sarađuje sa Software Architect-om u procesu dizajna softverskih rešenja i odabira optimalnog tehnološkog stack-a
  • Sarađuje sa ostalim članovima tima (Technology Lead, Project Manager, Business Analyst) u procesu prikupljanja i analize korisničkih zahteva
  • Ima dominantnu ulogu u implementaciji rešenja sa fokusom na:
    • Izradu ključnih komponenti sistema
    • Code review delova sistema urađenih od strane drugih članova tima
    • Podsticanje primene dobrih praksi, paterna i definisanih standarda jednako prilikom izrade novih delova sistema kao i prilikom dorade i refaktorisanja ranije napisanog koda
  • Učestvuje u verifikaciji softverskog rešenja i obezbeđuje usaglašenost implementiranog sa projektovanim rešenjem kao i sa kompanijskim i standardima struke

Uslovi za prijavu:

  • 5+ godina iskustva na poziciji softverskog inženjera
  • Aktivno, temeljno i primenjeno znanje PHP jezika, za njega standardnih biblioteka (Eloquent, Doctrine, Guzzle, i sl.) i bar jednog od dominantnih framework-a (Laravel, Symfony, Zend, CodeIgniter)
  • Prepoznavanje značaja i sposobnost pisanja kvalitetnog koda (pre svega čitljivog, održivog i testabilnog), uz primenu bitnih principa dizajna (KISS, DRY, YAGNI, Separation of concerns, Loose coupling i sličnih)
  • Potpuno vladanje OOP-om, dizajn paternima, strukturama podataka i algoritmima
  • Relevantno iskustvo u radu sa relacionim bazama podataka
  • Završene četvorogodišnje studije i stečena diploma iz oblasti softverskog inženjerstva, informacionih sistema i tehnologija ili informatike

Poželjno iskustvo:

  • U razvoju sistema za elektronsko poslovanje, a posebno elektronsku trgovinu (e-Commerce)
  • U radu sa bar jednom od vodećih cloud platformi (AWS, Azure, Google Cloud)
  • U razvoju skalabilnih, kontejnerizovanih aplikacija sa automatizovanom isporukom uz korišćenje Docker i Kubernetes platformi
  • U asinhronom programiranju i mikroservisima
  • U radu sa nerelacionim i grafovskim bazama podataka

Prednost ćemo dati kandidatima koji uz CV dostave propratno pismo sa kratkim depersonalizovanim opisom 2 izabrana projekta na kojima su radili u poslednje 3 godine sa jasnim pregledom sopstvenih zaduženja i odgovornosti na njima.

Kako izgleda proces selekcije?

Nakon pristizanja prijava, izvršićemo inicijalnu selekciju kandidata i izabrane pozvati na kratak (polučasovni) online intervju radi kratkog predstavljanja i utvrđivanja postojanja obostranog osećaja kompatibilnosti.

Nakon toga, odabrani kandidati će biti pozvani na tehnički intervju na kom će kandidat imati priliku da predstavi svoj dosadašnji rad, način razmišljanja o ključnim temama i konkretna stečena znanja vezana za oglašenu poziciju. Dodatno, kandidat će imati priliku da se upozna sa standardima, praksama i procesima koji se primenjuju u našoj firmi kao i dodatnim detaljima vezanim za samu poziciju.

Finalni intervju obuhvata otvoren razgovor usmeren ka boljem međusobnom upoznavanju i eventualnu ponudu angažmana.

Mi se obavezujemo da ćemo svim prijavljenim i intervjuisanim kandidatima dostaviti relevantne povratne informacije bez obzira na fazu procesa selekcije do koje su stigli (odnosno bez obzira na to da li su pozvani u naredni krug ili su odbijeni).

NAPOMENA: Kompletan proces selekcije biće prilagođen aktuelnoj epidemiološkoj situaciji.

    Ovaj poslodavac odgovara na vaše prijave
    Konkurs je istekao.

    Logeecom

    Logeecom je kompanija koja se bavi razvojem digitalnih proizvoda, sistema elektronske trgovine, integracija softverskih rešenja, kao i pružanjem usluga iz oblasti digitalne transformacije, tehnološkog i poslovnog konsaltinga. Naše usluge su utemeljene na višegodišnjem iskustvu i ekspertizi u oblastima softverskog inženjeringa, digitalnog marketinga, poslovne analize i projektnog upravljanja. Kompanija je osnovana 2016. godine, i ima kancelarije u Beogradu i Berlinu. Naši klijenti Sarađujemo sa globalnim…

    Direktan link do oglasa