Vođa tima za pristupne mreže / Team Leader for Access Networks

Roaming Networks d.o.o.

Nemačka

20.10.2021.

Kompanija Roaming Networks je jedan od vodećih sistem integratora u ICT industiji u Srbiji i regionu Balkana. Pružamo profesionalne usluge konsaltinga, projektovanja, implementacije, integracije i održavanja u oblastima radio komunikacija, pasivnih optičkih mreža i pristupnih sistema, IKT infrastrukture i Data centara, Sistema tehničke zaštite i automatskog upravljanja i E- mobilnosti. Tokom prethodnih godina izgradili smo jako prisustvo na tržištima: Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Austrije, a poslednje tri godine razvijamo poslovanje na novim tržištima: Hrvatske, Nemačke i Sjedinjenim Američkim Državama. Roaming Networks ima preko 650 zaposlenih. Partnerski sarađujemo sa 15 svetskih kompanija. Kroz stabilan rast i razvoj težimo da proširimo poslovanje na nova tržišta Evrope i Amerike.

U skladu sa konstantnim rastom i razvojem tražimo osobu na poziciji:

Vođa tima za pristupne mreže
Nemačka

Opis posla:

  • Koordinacija i upravljanje timovima za optimizaciju, dizajn i održavanje telekomunikacionih mreža
  • Praćenje i kontrola kvaliteta rada članova tima
  • Ispitivanje i kalibracija instaliranih / montiranih uređaja
  • Konfigurisanje instalirane opreme i integracija sa postojećim sistemom
  • Rad na sistemu za praćenja i upravljanja telekomunikacionim mrežama
  • Rešavanje potencijalnih problema u funkcionisanju telekomunikacione mreže
  • Eskalacija problema srednjeg i visokog nivoa u telekomunikacionoj mreži
  • Evidentiranje aktivnosti pomoću softverskih alata
  • Prikupljanje dokumenata izvedenih radova
  • Redovno izveštavanje supervizora u dogovorenom obliku
  • Osiguranje kvaliteta radova izvedenih u skladu sa zahtevima naručioca i projektnim zadatkom
  • Rad na teritoriji cele Nemačke.

Zahtevi:

  • Srednje ili visoko stručno obrazovanje tehničkog usmerenja
  • Iskustvo na istim ili sličnim poslovima, ili ekvivalentna kombinacija znanja i obrazovanja od najmanje 2 godine
  • Engleski jezik (govorni i pisani)
  • Korišćenje paketa MS Office.

Pridružite se našem timu!

Roaming Networks is one of the leading system integration companies in the ICT field in Serbia and the Balkan region. We supply professional consulting, design, implementation, integration and maintenance services in the fields of radio and microwave access networks, passive optical networks, transport systems, IT infrastructure and data centers and security solutions. In recent years we have built a strong presence in the markets of Serbia, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, Croatia, Austria, Germany and the United States. Roaming Networks employs more than 650 skilled professionals. We have partnered with as many as 15 global companies. We offer turnkey solutions customized to the needs of our clients and turn their projects into successful stories. By steadily developing and growing we strive to expand into new markets in Europe and the USA.

We're looking for new colleague to join our team in Germany for position:

Team leader for access networks
Germany

Job description:

  • Coordination and management of teams for optimization, design and maintenance of telecommunication networks
  • Monitoring and quality control of the team
  • Testing and calibrating installed/mounted devices
  • Configuring installed equipment and integrating with existing system
  • Working on the monitoring and management system for telecommunications networks
  • Interventions to resolve problems in the telecommunications network
  • Escalation of the problem of middle and high level in the telecommunications network;
  • Recording activities through software tools;
  • Collecting documents of the executed works;
  • Regular reporting to the supervisor in the agreed form;
  • Quality assurance of the work carried out in accordance with the requirements of the customer and the project task;
  • Work on the territory of the whole Germany.

Requirements:

  • Medium or high vocational education of the technical discipline
  • Experience in the same or similar work or an equivalent combination of knowledge and education of at least 2 years
  • English (spoken and written)
  • Usage of the MS Office package.

Join our team!

    Roaming Networks je IKT kompanija, sistem integrator i digitalni izvođač koji na globalnim tržištima pruža napredne usluge u telekomunikacijama, i drugim industrijama. Organizacija od 600 ljudi brine o projektovanju, izgradnji, integraciji i drugim uslugama, omogućavajući klijentima da se fokusiraju na ono što im je važno i što je njihov osnovni posao. Napredovali smo i razvijali svoje kompetencije kroz generacije sofisticiranih tehnologija i nastavljamo da to činimo prateći potrebe i očekivanja…

    Direktan link do oglasa