Ukoliko imate nedoumicu ili problem iz oblasti radnog prava i zapošljavanja, naš pravnik je tu da vam pomogne. Preporučujemo vam da prethodno pogledate da li je isto ili slično pitanje već postavljeno, pretragom pitanja prema ključnoj reči ili oblasti.
Poštovani, Prilikom konkurisanja za posao u srednjoj školi,prijavila sam se za konkurs i izabran je kandidat koji već radi u školi (verovatno na neodređeno vreme),uslovi konkursa nisu definisani radnim iskustvom u školi,da li je iskustvo presudno u izboru,mislim da smo mi koji smo konkurisali izmanipulisani. Da li je smisleno obratiti se inspekciji rada?
Poštovani,
Radno iskustvo ne mora biti presudno pri izboru kandidata. Ukoliko imate primedbe na konkurs možete izjaviti žalbu.
Poštovani,molim vas za informaciju..imam 5 dana godišnjeg odmora iz 2020 godine i 21 dan za 2021 godinu..Doktorica mi je otvorila trudničko bolovanje od 11.01.2021. Da li imam pravo da iskoristimo pomenuti godišnji odmor ili 26 dana propada,pošto mi je već otvorila trudničko bolovanje?Hvala
Poštovani,
Ukoliko Vam se trudničko bolovanje nadoveže na porodiljsko onda ne možete prekidati bolovanje da biste koristili pravo na GO.
POSTOVANI, KOLIKO VREMENSKI MOZE DA PRODJE TJ DANA OD ODJAVE RADNIKA U JEDNOJ FIRMI I PRIJAVE U DRUGOJ BEZ PRIJAVE NA BIRO ZA ZAPOSLJAVANJE .U PITANJU JE SPORAZUMNI RASKID UGOVORA
Poštovani,
Poslodavac može danas da Vas odjavi i novi poslodavac već može sutradan da Vas prijavi.
Poštovani, Imamo potrebu da zaposlimo nekoga na 7 dana samo, zbog povećenog obima posla, da li je u skladu sa zakonom da zaključimo ugovor o radu na taj period? Unapred hvala,
Poštovani,
Nije praksa da se ugovor o radu na određeno vreme zaključuje na 7 dana ali po našem mišljenju nema smetnje da zaključite ugovor.
Poštovani, da li mogu da radim dodatne poslove osiguranja 10 sati dnevno iako sam zaposlena u javnom preduzeću na neodredjeno vreme?
Poštovani,
Zaposleni koji radi sa punim radnim vremenom kod poslodavca može da zaključi ugovor o dopunskom radu sa drugim poslodavcem, a najviše do jedne trećine punog radnog vremena.
Zeleo bih da vas pitam za stalno Sam prijavljen dobio Sam otkaz zato sto nisam jedan Dan dosao na posao,da li imam sad neka prava na otpremninu radim u firmi 1 godinu I 8 meseci sad ne znam oni ce verovatno da napisu da nisam postovao radnu discipline,da li da potpisem sporazumni otkaz ili ne? Hvaala
Poštovani,
Savetujemo Vam da ne potpisujete sporazumni raskid radnog odnosa s obzirom da Vam radni odnos ne prestaje Vašom voljom nego voljom poslodavca.
Poštovani U predhodnoj firmi sam bila na neodređeno četiri godine, potom sam proglašena tehnološkim viškom. Zatim nisam bila u radnom odnosu svega mesec dana, i sada u novoj firmi radim četiri meseca. Interesuje me po kojoj osnovi će se računati moje porodiljsko odustvo? Da li je neophodno imati 18 mesevi rada u kontinentu? Ili će se uzeti u obzir i godine iz predhodne firme.
Poštovani,
Za obračun naknade zarade za vreme porodiljskog odsustva računa se i rad kod prethodnog poslodavca.
Postovani, Zavrsio sam srednju medicinsku skolu hteo bih da odradim pripravnicki staz od 6 meseci ali sam u radnom odnosu Zanima me da li moram da dam otkaz da bih odradio pripravnicki staz ili mogu da iskombinujem posao i staziranje?
Poštovani,
Ne možete imati istovremeno zaključen ugovor o radu i ugovor o pripravničkom stažu. Možete eventualno zaključiti ugovor o stručnom osposobljavanju i usavršavanju koji predstavlja rad van radnog odnosa.
Poštovani, Imam problem sa poslodavcem, poslao sam mu zvanican mail i preko skajpa da zelim da dam otkaz jer vec neko vreme firma jako lose posluje. On ignorise moje mailove i poruke vec 7 dana. Inace firma je d.o.o. i registrovana je u Srbiji. Interesuje me da li postoji opcija da se odjavim iz firme a da on ne potpise otkaz. Plasim se da necu moci nigde da se prijavim ako dobijem posao ako on…
Poštovani,
Zaposleni ima pravo da poslodavcu otkaže ugovor o radu. Otkaz ugovora o radu zaposleni dostavlja poslodavcu u pisanom obliku, najmanje 15 dana pre dana koji je zaposleni naveo kao dan prestanka radnog odnosa (otkazni rok). Dakle, potrebno je da otkaz ugovora dostavite u pismenoj formi preporučenom pošiljkom da bi proizvodio pravno dejstvo.
Gradjevinska firma Modulor doo mi duguje 25 hiljada din Vec godinu dana Zvali me na probni rad 5 dana i kao ja dobar majstor idi kuci i vise me nisu zvali sramota
Poštovani,
Svoja prava možete osvariti sudskim putem.
We are sorry to inform you that English version of our website is not currently available.
If you are an employer, all the information about ad prices and conditions of job publishing can be found here.
Feel free to call us +38124.41.55.615 or contact us by email poslovi@infostud.com.