Konkurs je istekao.

Saradnik za stanovništvo

API Bank a.d.

Beograd

29.05.2024.

API Bank a.d. Beograd nastala je prodajom VTB Banke a.d. Beograd u julu 2018. godine. Naziv i oznaka banke simbolizuju konstantan rast i razvoj koji je u isto vreme tehnološki ali i organski. On odražava digitalnu sredinu u kojoj živimo i predstavlja viziju budućnosti akcionara. Digitalno bankarstvo i primena najnovijih finansijskih tehnologija su ključni elementi u razvoju strategije banke. API Banka svojim klijentima pruža digitalna rešenja koja su bezbedna i lako se koriste. API Banka će nastaviti da pruža izvanrednu uslugu malim i srednjim preduzećima i biće prvi izbor klijenata pojedinaca koji traže personalizovan pristup i odličan korisnički servis.

Naši zaposleni su najvažniji resurs banke. Sa diplomama vodećih univerziteta u Srbiji i EU i praktičnim i temeljnim iskustvom u industriji bankarskih usluga i dobrim poznavanjem srpskog, engleskog i ruskog jezika, svakodnevno pomažemo klijentima sa najzahtevnijim poslovima.

Konkurs za radno mesto: SARADNIK ZA STANOVNIŠTVO

Uslovi:

  • IV stepen stručne spreme;
  • 1 godina radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima;
  • Aktivno znanje engleskog ili ruskog jezika i rada na računaru.

Opis posla:

  • Pružanje sveobuhvatnih, preciznih i tačnih informacija i usluga klijentima u vezi sa ponudom bankarskih proizvoda i usluga;
  • Prijem, kontrola i knjiženje gotovinskih i bezgotovinskih naloga platnog prometa u zemlji, razoročenja depozita (dinari i efektivni strani novac), menjački poslovi;
  • Prijem, unos zahteva i distribucija svih vrsta platnih kartica;
  • Prijem i slanje zahteva za registraciju menica i ugovornih ovlašćenja;
  • Prijem i kontrola predatih menica na naplatu i slanje istih u organizacioni deo zadužen za domaći platni promet;
  • Prijem kartica i  PIN-ova i slanje izveštaja o prijemu;
  • Kontrola kartica i PIN-ova, kontrola i slanje kartica koje stoje u filijali duže od 90 dana;
  • Kontrola saldiranja blagajne i usaglašavanje sa knjigovodstvenim stanjem;
  • Priprema gotovine i učestvovanje u punjenju bankomata gotovim novcem, knjiženje punjenja bankomata;
  • Redovna i vanredna kontrola blagajne i trezora;
  • Poštuje principe saključartsva;
  • Kontrola osigurane sume;
  • Prijem kreditnih aplikacija fizičkih lica i preliminarna kontrola dokumentacije;
  • Obavlja identifikaciju klijenata, prikupljanje i verifikaciju dokumenata vezanih za otvaranje računa fizičkih lica u Banci;
  • Redovno vrši praćenje poslovanja i proveravanje usklađenosti aktivnosti stranke sa prirodom poslovnog odnosa i uobičajenim obimom i vrstom poslovanja stranke;
  • Obaveštava Sektor za sprečavanje pranja novca u slučaju postojanja sumnje u pranje novca i finansiranje terorizma;
  • Vrši procenu rizičnosti stranke utvrđuje kategoriju rizika sa stanovišta pranja novca i finansiranja terorizma) prilikom uspostavljanja poslovnog odnosa kao i tokom trajanja poslovnog odnosa;
  • Otvaranje svih vrsta računa fizičkih lica (matičenje klijenta,unošenje podataka u informacioni sistem Banke);
  • Upoznavanje klijenata sa Opštim uslovima poslovanja Banke;
  • Aktivno učešće u kampanjama prodaje;
  • Aktivno učešće u akviziciji klijenata;
  • Privlačenje novih klijenata putem prodaje proizvoda;
  • Otvaranje, vođenje i gašenje dinarskih i deviznih računa građana u skladu sa usvojenom metodologijom i propisanim procedurama; Kontrola dokumenata po dinarskim i deviznim računima građana, uključujući  poslove platnog prometa u zemlji i platnog prometa sa inostranstvom (unošenje i verifikacija naloga u informacionom sistemu Banke);
  • Ažuriranje dosijea klijenata;
  • Kreira ponude proizvoda i usluga  Banke za stanovništvo i dostavlja ih klijentima;
  • Servisiranje svih vrsta klijenata stanovništva i privrede u domenu opisa i vrsta poslova filijale;
  • Po potrebi kontrola stanja blagajne i knjigovodstvenog stanja na kraju radnog dana;
  • Prijem i unos  kreditnih aplikacija fizičkih lica i preliminarna kontrola dokumentacije.

Napomena: biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.

    Konkurs je istekao.

    API Bank a.d. Beograd

    • Balkanska 2 (B2-Pametna zgrada), Beograd, Srbija
    • PIB: 105701111
    • Matični broj: 20439866

    Direktan link do oglasa