Referent za fizičko-tehničko obezbeđenje, zaštitu od požara i vanredne situacije

DAD Dräxlmaier Automotive

Zrenjanin, Skladišna hala Zrenjaninski park Lokacija Bagljaš Aerodrom 1

10.12.2021.

ugovor puno radno vreme

Osnovna zaduženja:

  • Odgovornost za efikasno upravljanje svim aspektima fizičkog obezbeđenja objekata/opreme i zaštite imovine/svojine od gubitka ili oštećenja.
  • Obezbeđivanje i provera alarmnih i sigurnosnih sistema. Provera efikasnosti sigurnosnih propisa i sistema, kao i predlaganje mera za poboljšanje.
  • Blagovremeno preduzimanje svih potrebnih mera radi otklanjanja uočenih nedostataka i sprečavanja neželjenih posledica u oblasti svojih odgovornosti.
  • Odgovornost za planiranje, razvoj i implementaciju za sedište specifičnih planova i programa obezbeđenja, kao što su mere u hitnim slučajevima, fizičko obezbeđenje, upravljanje incidentima i / ili provere.
  • Poznavanje kompleksnih industrijskih trendova, aktuelnih bezbednosnih pitanja i tehnologija i informisanje rukovodstva o rizicima ili pretnjama koje mogu da utiču na firmu.
  • Učestvovanje u kontroli sistema za zaštitu od požara kod poslodavca (protivpožarne centrale, sprinkler sistema, sistema hidrantske mreže, protivpožarnih aparata itd.)
  • Učestvovanje u pripremi Predloga opštih akata iz oblasti zaštite od požara i oblasti vanrednih situacija i nakon njihovog donošenja sprovodi utvrđene mere koje su u njegovom delokrugu rada.
  • Staranje o sprovođenju mera zaštite od požara utvrđenih Zakonom i drugim propisima, pravilima, kao i drugim opštim i pojedinačnim aktima Društva iz te oblasti.
  • Saradnja sa nadležnim državnim institucijama (inspekcije, MUP, Vatrogasna brigada itd.)
  • Koordinacija i sprovođenje evakuacije, zbrinjavanja, sklanjanja i druge mere civilne zaštite.
  • Učestvovanje u uvođenju standarda ISO 14001 i ISO 45 001, kao i drugih standarda sa aspekta sigurnosne i protivpožarne zaštite i podrška pri internim i eksternim kontrolama.

Uslovi:

  • Minimum VII stepen stručne spreme. Poželjno više ili visoko obrazovanje iz oblasti bezbednosti, zaštite od katastrofalnih događaja i požara, tehničkih nauka ili uporedive oblasti.
  • Položeni stručni ispiti iz oblasti Zaštite od požara i Pružanja prve pomoći.
  • Poželjno posedovanje licence za Procenu rizika u zaštiti lica, imovine i poslovanja.
  • Prethodno radno iskustvo poželjno sličnog ili relevantnog tipa u trajanju od najmanje 3 godine.
  • Potrebno poznavanje pravnih propisa iz oblasti bezbednosti i zdravlja na radu, iz oblasti protivpožarne zaštite i zakonskih propisa o privatnom obezbeđenju. Poželjno poznavanje sistema upravljanja bezbednošću i zdravlja na radu ISO 45001.
  • Srednje poznavanje engleskog jezika i MS Office paketa.
  • Od kandidata očekujemo da ima vrlo izražene komunikacione veštine, da je spreman na učenje i da je timski igrač.

    DRÄXLMAIER Group je internacionalna porodična kompanija sa sedištem u Vilsbiburgu u Nemačkoj. Od svog osnivanja 1958.godine kompanija proizvodi i razvija moderne električne i elektronske instalacije i sisteme, luksuzne enterijere i centralne električne i elektronske komponente, sa jasnim fokusom na premijum automobilskom segmentu. Mi smo jedan od 100 najboljih dobavljača u automobilskoj industriji u svetu. Naši stručnjaci svakodnevno rade na razvijanju sistema koji će doprineti…

    Direktan link do oglasa