U vremenu punom promena i izazova, rezilijentnost nam pomaže da ostanemo stabilni, sabrani i fokusirani. Dovoljno sna, kretanje i ishrana su važni – ali ono što čini pravu razliku jesu ljudi oko nas.
Zato smo se ove godine, u okviru prvog Impulsa zdravlja za 2025. godinu, zapitali ne samo kako pojedinac postaje rezilijentan, već i kako to postaje ceo tim?
Rezilijentni timovi ispunjavaju sledeće ključne kriterijume:
1. Imaju poverenje jedni u druge - poverenje omogućava članovima tima da otvoreno dele ideje i izraze svoje mišljenje bez straha od negativnih reakcija.
2. Stvaraju pozitivnu atmosferu - ova atmosfera podstiče kreativnost i inovativnost, čime se povećava ukupna produktivnost tima.
3. Podržavaju se i u dobru i u stresu - međusobna podrška jača timsku koheziju i pomaže članovima da se lakše nose sa izazovima i pritiscima.
Rezilijentni timovi, pored toga što intenzivno rade zajedno, stvaraju pozitivno radno okruženje, podržavaju jedni druge i tako mogu fleksibilnije da reaguju na izazove i stresne situacije. Rezilijentnost se jača kada se vežba zahvalnost, upravljanje stresom, optimizam i (samo)svesnost.
Zvuči jednostavno, ali je i ključno za uspeh. ✨