Oko 300 prijava za mobing podneto u toku ove godine


(Preuzeto sa sajta 24 sata - 29. 12. 2010.)

slicica

Inspektoratu za rad tokom ove godine prijavljeno je oko 300 slučajeva mobinga, što je gotovo četiri puta više nego prethodne 2009. godine, izjavio je direktor tog inspektorata Predrag Peruničić.

Na zlostavljanje na radnom mestu podjednako se žale zaposleni u privatnim i državnim preduzećima. Razlike gotovo da nema ni u broju prijava koje su uputili muškarci i žene - kazao je Peruničić agenciji Beta.

Zakon o sprečavanju zlostavljanja na radnom mestu počeo je da se primenjuje od 4. septembra, ali to nije povećalo broj prijava u odnosu na prethodnih devet meseci ove godine.

Broj prijava nije porastao od početka primene Zakona o sprečavanju zlostavljanja na radnom mestu. U Inspektorat je tokom 2010. prosečno stizalo oko 30 prijava mobinga svakog meseca, naveo je Peruničić i dodao da je broj prijavljenih slučajeva mobinga porastao u odnosu na prethodnu 2009, kada je registrovana 71 prijava.

Podelite na društvenim mrežama

Direktan link do vesti

Komentari na vest (4)


  • ljiljana

    pre 13 godine i 11 mesec

    ja sam bila zlostavljana od strane sefa jer sam znala za njegove zloupotrebe u firmi i na kraju sam morala da dam otkaz,on je potkradao prodavnicu i ja sam se zalila gazdama al nikom nista,ja ostala bez posla i eto ti pravde u ovoj srbiji
  • Nina

    pre 13 godine i 11 mesec

    Ma, ljudi o kakvom prijavljivanju se ovde govori. Ovo je Srbija! Ono što svaka žrtva može da učini za sebe je, da ne dozvoli da bude žrtva.A ako ste već žrtva, usprotivite se na kulturan (" na finjaka") način. Potucite agresora njegovim propustima i slabostima. On to ne očekuje od vas! Ja sam uspela i zadržala posao. I znam da nikada više neću dozvoliti da mi se ista priča dogodi.
  • dejan

    pre 14 godine i 3 meseca

    Što se tiče mobinga, bolje vam je da se za isti žalite upravi vodovoda i veće su vam šanse da će vam oni pomoći u tome. Ne postoji još ni jedan rešen slučaj mobinga u korist oštećenog u Srbiji. Ja sam lično na svojoj koži osetio animozitet od strane nove direktorice O.Š. J.J.Zmaj u Sremskoj Kamenici postavljene od strane vladajuće partije i zbog njene neobjašnjive mržnje dobio otkaz (pre isteka ugovora o radu na određeno). Raspitao sam se i nema šanse da dokažem ovu vrstu mobinga, sem da koristim nezakonit način dokazivanja (zvučni zapis razgovora).
  • dragana

    pre 14 godine i 3 meseca

    Sta se desilo na kraju sa onima koji su prijavili mobing???dobili su otkaz ili ostavljeni da rade uz maksimalno psihicko ili fizicko maltretiranje, dok "skroz ne puknu" i odluce da sami daju otkaz.A, ako se pak i resite da prijavite inspektorima rada mobing,cak i ako je u pitanju bilo i fizickog napada, reci ce Vam sledece: treba nam dokaz.....toliko o mobingu u Srbiji!