Ukoliko imate nedoumicu ili problem iz oblasti radnog prava i zapošljavanja, naš pravnik je tu da vam pomogne. Preporučujemo vam da prethodno pogledate da li je isto ili slično pitanje već postavljeno, pretragom pitanja prema ključnoj reči ili oblasti.
Poštovanje.Interesuje me,pošto treba da pređem u drugu firmu.Pokušaću da napravim sporazumni raskid ugovora.Dali imam pravo na otpremninu?Hvala.
U slučaju sporazumnog raskida radnog odnosa nemate pravo na otpremninu.
Dobio sam otkaz ugovora o radu zato sto sam imao na kapiji na alko testu 0.29 promila alkohola . Imam li neka prava .
Ukoliko je poslodavac ispoštovao proceduru vezanu za otkaz ugovora o radu, ako je ugovorom o radu ili opštim aktom poslodavca dolazak pod dejstvom alkohola predviđen kao osnov za otkaz ugovora o radu i ako je alkotest urađen u predviđenoj proceduri, nema osnova za pobijanje otkaza.
da li imate pravo na otpremninu kod privatnika nakon 5 god. staza kod istog,kada se firma zatvori i usledi otkaz zbog zatvaranja firme?
Pravo na otpremninu imate samo ukoliko otkaz dobijete kao tehnološki višak.
postovani, ugovor na odredjeno vreme mi istice u avgustu 2017.da li mi poslodavac pre toga moze ponuditi sporazumni otkaz iako sam teh.visak koja su moja prava u ovom slucaju
U svakom trenutku zaposleni i poslodavac mogu sporazumno raskinuti radni odnos. U slučaju sporazumnog raskida radnog odnosa zaposleni nema pravo ni na otpremninu, ni na naknadu za slučaj nezaposlenosti.
Potpisao sam na predhodnom poslu sporazumni raskid ugovora a imam povezano preko 5 god staza. Pitanje je: da li ako u roku od mesec dana nadjem da me neko prijavi na odredjeno vreme mesec dana imam posle toga pravo na naknadu sa biroa?
Nakon sporazumnog raskida radnog odnosa morate ponovo ispuniti uslove za ostvarivanje prava na novčanu naknadu za slučaj nezaposlenosti, odnosno morate ponovo biti osigurani najmanje 12 meseci neprekidno ili s prekidima u poslednjih 18 meseci.
Postovani, moj suprug je dao u drzavnoj firmi sporazumni otkaz Avgusta meseca 2016.godine zbog odlaska u inostranstvo. Iz razloga sto ja ne zelim sa odem iz Srbije on bi da se vrati pa me interesuje da li pistoji mogucnost da se vrati na stari posao.
Ukoliko postoji potreba za njegovim radom i ukoliko poslodavac želi da ga ponovo zaposli, vaš suprug može ponovo zasnovati radni odnos kod starog poslodavca. Poslodavac nema obavezu da ponovo zaposli vašeg supruga.
Poštovanje..Sestra mi dobila otkaz u martu u kladionici zbog uključivanju aparata na igru bez para...i čovek je napravio manjak od 7000e.taj dug izmiren prema kladionici..a ona dobila otkaz..nije dobila nikakav papir zbog čega je otpuštena...izmislili su nešto samo da bi izbacili sa posla ....sta možemo mi protiv te firme da uradimo? Nemoguće da je izbace sa posla tako…
Otkaz ugovora o radu daje se u pismenom obliku. Vaša sestra je trebala da dobije rešenje o otkazu ugovora o radu. Usmeni otkaz ugovora o radu nije u skladu sa zakonom i sudskim putem takav otkaz bi bio poništen. Međutim, rok za podnošenje tužbe za poništaj otkaza ugovora o radu je 60 dana od dana otkaza. Budući da je taj rok prošao, ne možete više ništa uraditi.
Postovani, Zanima me da li imam pravo na otpremninu ili novcanu nadoknadu prilikom otkaza (tako pise u ugovoru) ukoliko me poslodavac otpusti? Nisam bas siguran da li ce da bude kao tehnoloski visak ili kako ce da to obrazloze u resenju u otkazu. U toj firmi sam zaposlen na neodredjeno 18+ meseci.
Ukoliko dobijete otkaz kao tehnološki višak imaćete pravo i na otpremninu i na naknadu za slučaj nezaposlenosti. U slučaju otkaza jer ne ostvarujete rezultate rada i nemate potrebna znanja i sposobnosti za obavljanje poslova na kojima radite, imaćete pravo na novčanu naknadu za slučaj nezaposlensoti, ali nećete imati pravo na otpremninu. U ostalim slučajevima, odnosno…
Imam 26god. radnog staza. Kod zadnjeg privatnika sam proveo 12god. kao sef kuhinje. Ako budem proglasen za teh.visak i odem na biro imam li pravo na otpremninu?
U slučaju otkaza zbog tehnološkog viška, poslodavac je dužan da vam isplati otpremninu. Visina otpremnine utvrđuje se opštim aktom ili ugovorom o radu, s tim što ne može biti niža od zbira trećine zarade zaposlenog za svaku navršenu godinu rada u radnom odnosu kod poslodavca kod koga ostvaruje pravo na otpremninu.
Poštovani, zanima me da li imam pravo na novcanu naknadu ako sam potpisala rešenje o otkazu ugovara o radu prema clanu175. tacka 1.
U slučaju otkaza zbog isteka ugovora o radu na određeno vreme (član 175 t. 1 Zakona o rada), imate pravo na naknadu za slučaj nezaposlenosti pod uslovom da ste bili osigurano najmanje 12 meseci neprekidno ili s prekidima u poslednjih 18 meseci.
We are sorry to inform you that English version of our website is not currently available.
If you are an employer, all the information about ad prices and conditions of job publishing can be found here.
Feel free to call us +38124.41.55.615 or contact us by email poslovi@infostud.com.