Ukoliko imate nedoumicu ili problem iz oblasti radnog prava i zapošljavanja, naš pravnik je tu da vam pomogne. Preporučujemo vam da prethodno pogledate da li je isto ili slično pitanje već postavljeno, pretragom pitanja prema ključnoj reči ili oblasti.
Postovani, Ugovor na odredjeno vreme( 3 meseca) mi je istekao 25.dec. Receno mi je da mi produzavaju ugovor na jos mesec dana. Novi ugovor sam dobio naknadno bez potpisa i pecata poslodavca. Takodje, moj potpis nije trazen. Da li je u ovom slucaju produzetka potreban potpis obe strane? Ne sumnjam u produzetak ugovora, samo mi je neobicno odsustvo potpisa i pecata.
Poštovani,
Da bi ugovor proizvodio pravno dejstvo potrebno je da ga potpišu obe ugovorne strane.
Postovani,prema clanu 187 Zakona o radu: Za vreme trudnoće, porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i odsustva sa rada radi posebne nege deteta poslodavac ne može zaposlenom da otkaže ugovor o radu.Da li se ovo odnosi i na ugovor na odredjeno?
Poštovani,
Navedena odredba važi i za ugovor na određeno vreme.
Postovani,radim kod privatnika na odredjeno i ugovor je uvek na tri meseca,ja sam saznala da sam trudna,a inace radim 9 meseci u toj firmi i pitanje glasi:da li imam pravo na trudnicko bolovanje i da li po isteku ugovora poslodavac sigurno moze da otkaze ugovor ili zavisi od njegove volje?
Poštovani,
Imate pravo na odsustvo radi održavanja trudnoće (porodiljskog odsustva i odsustva sa rada radi nege deteta) i zaštićeni ste od otkaza ugovora o radu u skladu sa čl. 187 Zakona o radu. Dakle, ugovor o radu Vam se produžava do isteka prava na odsustvo. Da li će Vam ugovor ponovo biti produžen nakon isteka prava na odsustvo, zavisi od poslodavca.
Poštovani,ćerka mi radi ujednoj maloj trgovinskoj radnji na neodređeno vreme.Kad je tražila obećanu nagradu za prekovremeni rad,poslodavac ju je grubo izvređao i izgurao iz radnje uz pretnju da je dobila otkaz i da se više ne pojavljuje na poslu.Šta bi ona trebala da preduzme? Hvala!
Poštovani,
Postupak poslodavca je protivzakonit. Možete se obratiti Inspekciji rada.
Poštovani, da li lice koje je dobilo spor protiv Nsz zbog manje isplaćene naknade, može da tuži Nsz i za uplatu doprinosa na dosudjene iznose?
Poštovani,
Imate pravo i na uplatu doprinosa na dosuđene iznose.
Postovani zaposlena sam na odredjeno od 23.05.2016 i 23.05.2018 istice ugovor, a bice produzen do mog povratka sa porodiljskog nakon dve godine, posto je trece dete u pitanju. Jos uvek radim. Lekar ce mi 23.04.2018 otvoriti porodiljsko. Zanima me da li mogu iskoristiti ceo godisnji odmor za ovu godinu i spojiti ga sa porodiljskim, kao i da li godisnji odmor za 2019 i 2020 mogu iskoristiti nakon…
Poštovani,
Možete iskoristiti ceo godišnji odmor za ovu godinu u dogovoru sa poslodavcem. Imate pravo na godišnji odmor nakon povratka sa porodiljskog odsustva ili na novčanu naknadu ukoliko ne budete iskoristili godišnji odmor.
Zaposlena sam u skoli na radnom mestu psih.skole sa 100posto radnog vremena na odredjeno vreme do preuzimanja odnosno konacne odluke po konkursu.Odlazim na por.odsustvo 22.03.2017.I traje mi do 22.03.2018. I skola mi produzava ugovor do povratka sa por. odsustva. Dana 12.01.'18 skola je preuzela drugu osobu na to r.mesto za 90posto radnog vremena.Toga dana je odradjen meni ponovo aneks u. kojim…
Poštovani,
Poslodavac je postupio u skladu sa zakonom. Zarada se isplaćuje srazmerno vremenu provedenom na radu tj. u skladu sa ugovorom o radu.
Postovani, radni odnos sam zasnovala aprila 2016.god. ugivor na odredjeno mi vazi do aprila 2018.god. Trenutno sam u drugom stanju i porodiljsko otvaram 26.03.2018 posto je trece dete na porodiljskom sam 2 godine. Mene zanima da li ja imam pravo da iskpristim ceo godisnji odmor za 2018 tj svih 20 radnih dana pre nego sto otvorim porodiljsko Tj do 26.marta 2018? Hvala
Poštovani,
Imate pravo da iskoristite ceo godišnji odmor u dogovoru sa poslodavcem.
Ja kao vlasnik frizerskog salona zbog nedostatka posla zamrzavam radnju i zbog neizmirenog duga poreza, itd dali mogu da se prijavim na NSZ radi trazenja posla i ostvarim pravo na zdrastvenu knjizicu,ja i deca, jel sam samohrana majka trje dece unapred zahvalana na odgovoru
Poštovana,
Imate pravo na zdravstveno osiguranje kao nezaposleno lice.
zasnovao sam radni odnos od 14.6.2017 do 14.1.2018 i anexom ugovora produzen je do 31.1.18 .na bolovanju sam od 15.1.2018 imam zdravstveni problem kojo ce zahtevati lecenje preko 1mesec..dal u tom slucaju se produzava ugovor dok sam na lecenju ili gubim sva prava sa 31.1.18?hvala unapred na odlgvoru.
Poštovani,
Poslodavac nije dužan da Vam produži važenje ugovora o radu na određeno vreme zbog činjenice da ste na bolovanju. Ugovor o radu traje do isteka vremena na koje je zaključen.
We are sorry to inform you that English version of our website is not currently available.
If you are an employer, all the information about ad prices and conditions of job publishing can be found here.
Feel free to call us +38124.41.55.615 or contact us by email [email protected].